Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tanácsok, ha a gyerek bekakil?

Tanácsok, ha a gyerek bekakil?

Figyelt kérdés
Családtagról van szó, a helyzet, hogy 12 éves a gyermek, és bekakil.. Vagy csak nem törli ki rendesen, pontosan nem tudom. Nincs verve a gyermek.. Ha próbáljuk megbeszélni vele a dolgot, hogy ennek mi az oka, akkor elsírja magát. A szülei elmondása szerint nem tudnak vele mit kezdeni.. Eléggé vékonyka a kortársaihoz képest, lehet, hogy valami egészségügyi probléma? Ezelőtt a bepisiléssel volt a baj.. Ugye ez nem normális dolog már önmagában sem, de féltjük attól, hogy kiközösítik és ettől csak mégrosszabb lesz a helyzet. Pszichológushoz kéne vinni? Vagy a szülőket kéne megpróbálni noszogatni, hogy valamit lépjenek akkor is, ha a gyermeknek ez egy fájópont?

2018. dec. 30. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Értem hogy nem rosszindulatból csinálod, de ha te nem a szülő vagy honnan is tudsz ezekről? Minek is szólsz bele egy ilyen kényes dologba?
2018. dec. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te kije vagy a gyereknek, hogy tudsz erről? Van bármilyen más betegsége, esetleg szellemileg visszamaradt?

Így nem lehet megmondani, hogy lelki oka van vagy az egészségügyi probléma. Az egyik hozza a másikat magával, ha bepisil/bekakil a gyerek, és leszidják, utána sokkal inkább görcsöl ezen... Éjszaka vagy nappal is? Amúgy bekakil vagy "csak" mintás az alsója? Hha utóbbi, lehet csak nem törli ki jól, pl ilyen esetben a nedves wc papír használata javasolt.


Szerintem egy rendes orvosi kivizsgálás ÉS egy szakemberrel való beszélgetés mindenképp kellene neki.


Ui. Én kb 6-7 évesen, nem rendszeresen, de néha bepisiltem, de igen "egyszerű" oka volt, féltem a sötétben kimenni wc-re, mikor saját szobám lett (előtte anyáékkal aludtam, őt ébresztettem, ha ki kellett menni). A megoldás, kaptam ilyen éjszakai fényt, amit lehetett vinni magammal és a folyosón is volt egy, ami egész éjjel világított.

2018. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Irtam, hogy csaladtag.. Az azt jelenti, hogy kozel all hozzam. Nagyon is van jogom ,, beleszolni" Reszleteket nem veletlen nem irok! Nem akarom, hogy veletlen is sejtsek, hogy ki vagyok.

Egyebkent nem csak mintas, hanem szo szerint tele van kakival az alsoja.. es mindig. Korahoz kepest alacsony es vekony, de szellemileg semmi problema vele.

2018. dec. 30. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:
NINCS jogod beleszólni akkor sem ha a testvére vagy. Akkor meg pláne nem ha távolabbi rokon. Sőt akkor a szülők szégyelljék magukat ha egy ilyet-ami alapból rendkívül megalázó a gyereknek-kiteregetnek. Ez csak a szülő meg a gyerek dolga.
2018. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz erdemben segiteni, akkor nem kell kommentelned sem... Okos tojas.
2018. dec. 30. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan dologba beszélsz bele amihez semmi közöd, inkább ne tedd. Nyilván nem vagy közeli családtag, csak nagyon kotnyeles aki más dolgába dumálna bele.
2018. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szülei elmondása szerint, nem tudnak mit kezdeni vele... Miért? Mit próbáltak tenni eddig?
2018. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!