Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szeretnék érdeklődni hogy van...

Szeretnék érdeklődni hogy van e itt valaki refluxos beteg? Ha igen nektek milyen tuneteitek van vagy milyen tünetekkel jelentkezik?

Figyelt kérdés
Nekem pl ha megteszek egy csokit 10 szeresere nő a nyál termelésem és valami marja a torkom néha mellkason is fáj szegycsontomnal ég és nagyon nagyon sokat köhögök valamint feljonn valami amit kikell köpni :(remélem kapok érdekes infókat!!

2019. jan. 3. 00:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Marja a gyomrom, a torkom, a nyelőcsövemet a gyomorsav. Sokszor fel is hányok belőle, de nem annyi mennyiséget hogy a WC-be küldjem, sokszor csak a lágy szájpadig jön csak, magától visszacsúszik, ami azért rossz mert kétszer marja szét a torkom.


Tegnap olyan rosszul jött fel, olyan nagy slunggal, hogy az orrnyálkahártyám, orrüregeim is fajtak.

2019. jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, aki refluxos, nagyobb az esély a gyomorfekelyre, gyomorfali perforációra (kilyukadásra), ami akár halálos is lehet.
2019. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Jézusom, azért még ne temessük az érdeklődőt egy savtúltengés miatt! Irány a háziorvos, aki ad PPI-t, ha az nem segít 1-2 hónap alatt akkor gasztroenterológus. Addig is Rennie. És hanyagold a csokit!
2019. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Szeretnék érdeklődni hogy van e itt valaki refluxos beteg? Ha igen nektek milyen tuneteitek van vagy milyen tünetekkel jelentkezik?"


-refluxos vagyok

-nekem ezek a tünetek vannak


A kérdésre válaszoltam. Valami nem volt jó benne?

2019. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A riogatás nem volt jó. 12 éve vagyok refluxos, se fekélyem, se kilyukadt gyomrom, se rákom nincs. És aránylag köszönöm jól vagyok.Egy rendbe tartható nyavalya, nem kell mindjárt katasztrófákat írni.
2019. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Értem szóval akkor nem annyira veszélyes? Javasolták hogy csokifeleket cuktrot kóla szénsavas italokat alkoholt koffein tartalmú italokat fűszeres ételeket kerülje és mondták h viszont müzli szelet pl vagy zabkasa tej termékek segítenek helyre jönni illetve egy diéta!! Amúgy valami savlekotot tudtok javasolni? Mert rennie nekem nem hát
2019. jan. 4. 16:12
 7/17 anonim ***** válasza:

Én voltam refluxos, de már kigyógyultam belőle.

Nekem is a szegycsontomnál/mellkasomnál fájt és állandóan tele volt nyálkával a torkom. Ez azért van, mert amikor nem záródik jól az az izmod, ami a nyelőcsövedet védené a savas gőz a gyomrodból (vagy maga a sav) piszkálja a nyelőcsövedet. Ami ez ellen úgy próbál meg védekezni, hogy nyálkát termel és ezért is indul be a nyáltermelésed. Akik évekig refluxosok azokat valószínűleg félrekezelik, mert a reflux gyógyítható, csak rá kell jönni az okára és nem savcsökkentőt szedni évtizedekig.

2019. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Gondolom valamilyen diéta lenne jó :D
2019. jan. 5. 00:59
 9/17 anonim ***** válasza:
Tudod hány ember él vele? Nem szabad elhanyagolni, de nem ez a fő halálozási ok. El kell hagyni azokat az ételeket, amiket kitapasztalsz, hogy ront az állapotodon és adott esetben kell egy pár hetes savcsökkentő kúra. Egy jól karbantartható betegség.
2019. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
És mit ehetnek egyáltalán azok akik reflux ősök? Mi az ami kigyógyít belőle?
2019. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!