Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szeretnék érdeklődni hogy van...

Szeretnék érdeklődni hogy van e itt valaki refluxos beteg? Ha igen nektek milyen tuneteitek van vagy milyen tünetekkel jelentkezik?

Figyelt kérdés
Nekem pl ha megteszek egy csokit 10 szeresere nő a nyál termelésem és valami marja a torkom néha mellkason is fáj szegycsontomnal ég és nagyon nagyon sokat köhögök valamint feljonn valami amit kikell köpni :(remélem kapok érdekes infókat!!

2019. jan. 3. 00:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én pl. kerülöm az étolajos, káliumos, kálisózott cuccokat. Nem diétázok, amit lelek azt eszek.

Az étolaj valami ragacsot képez a nyelőcsőben, és a szervezet ezt próbálja kimosni a gyomortartalommal. Ha ez olyan makacs, hogy többszöri öblítésre sem enged, hát megemeli a gyomorsav erejét, ami végül felmarja a nyelőcső belső falát.

Régen az idős embereknél jelentkezett a gyomorsavból eredő tünet, mert a nyelőcső belső hártyája elöregszik, redőssé, repedezetté válik, mint pl. az arcbőr. Ekkor egy korty kisüsti pálinkával segítették kimosni a repedésekből a ragacsot.

A reflux (nyelőcsőbe visszajutó gyomortartalom), az önmagában nem betegség, hanem a szervezet egyik öntakarító mechanizmusa. Csak a túliskolázottak tankönyveibe van veszedelmes betegségnek kikiáltva. Mert az ember csak akkor ment orvoshoz, mikor a sav már kimarta a nyelőcsövet. Ezt látva a puhatestű (orvos), a központi idegrendszerre ható protonpumpa gátló szerekkel csökkenti a gyomorsav termelést. Ez idővel, évekkel később az emésztésben okoz zavarokat. De hát, a társadalomnak csak gondolkodni nem tudó birka emberekre van szüksége akit adott esetben irányítani lehet!

2019. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Tej termékek! Párolt ételek pl rizs zöldség csirkemell kerülni kell az erős fűszeres ételeket szénsavas üdítőt csoki cukor feleket de pl ott van a különféle zabkasa amit kóstoltam és nem olyan vészes de neten sok ilyen fém van én csak azt akartam kérdezni h másnak is van e ilyen tünet és h ez lehet e reflux? Mert sajnos nagliaba élek de orvosok szarok
2019. jan. 6. 01:11
 13/17 anonim ***** válasza:
A rizs, búzadara még ehető. A finomliszt már nem. De csak ha magam készítem el, mert csak patikasót használok. A sóban lévő adalékanyagok rontják az életminőséget. A nagyüzemi termesztésben sok káliumot, kálisót használnak műtrágyaként. Ezért a krumplit is kerülnöm kell. Főleg az olajban sült krumplit, és minden egyebet, ami olajos.
2019. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Vannak tejtermékek, amik tiszta nátrium kloriddal vannak csinálva, azokat gond nélkül meg tudom enni. De amiben étkezési só van, attól ég a nyelőcsövem
2019. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nátrium klorid= étkezési vagy konyhasó.
2019. jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Só és só között különbségek vannak. Az adalékanyagok elkeveredése nem mindig megfelelő
2019. jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az én férjem is refluxos.Nagyon ijesztő,mert lefekvés után kb.1 órával arra kelek,hogy felpattan az ágyban ülő helyzetbe és köhög,de nagyon durván,hallom,hogy szörcsög,ezt nyilván utána ki is köpi a wc-be és mindig eszembe jut,hogy ha nem ébredne föl arra,hogy tele a torka ilyen slejmmel,akkor ott fulladna meg mellettem,észre sem venném.

Természetesen ilyenkor mindig 1 kiskanál szódabikarbóna,amiből az elmúlt pár évtizedben jó pár kilót elfogyasztott,de igazából csak ez hatásos neki a gyomorégés ellen.Mindenfajta savlekötőt próbáltunk már,volt amelyik ideig-óráig jó volt(Salvus víz is),aztán semmit nem használt.

Van,hogy napokig nem kell neki szódabikarbóna sem,van hogy napi 5-ször.

Persze orvoshoz még soha nem ment vele és gyanítom nem is fog,mert tisztában van vele,milyen kellemetlen vizsgálatokkal jár(hat).Férfiból van ugyebár.

Az a legrosszabb,hogy nem tudtuk még kitapasztalni azt sem,hogy mikor jobb.Van hogy a délutános műszak után este fél 11-kor vacsorázik,lefekszik és semmi baja egész éjjel,van,hogy este 6-kor eszik utoljára és borzasztó az éjszakája(legalábbis az első fele).Van hogy amitől sava kellene hogy termelődjön,nem termelődik,a másik élelmiszertől,ami meg fogyasztható,nem lesz semmi baja.Egyszer így,egyszer úgy.Egyszerűen semmilyen egyértelmű fogódzónk nincs,pedig ennyi év alatt már kialakulhatott volna,hogy ettől rosszabb,attól jobb,de semmi konkrét.

2019. márc. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!