Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbél tàlyogom volt amivel 3...

Végbél tàlyogom volt amivel 3 hónapja küszködtem decemberben kitisztítottak. Most úgy érzem kijött egy nagy borsónyi duzzadt lehetséges, hogy megint begyűlt? Ez mindig így lesz? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 3. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Van ennek egy műtéti kirtasa, de ez se 100%. Annyival jobb talán a műtét, hogy a talyog helyén hegszovet keletkezik és elvileg azzal már nem kéne gond legyen.


Ha még pici a gyulladás akkor betadinos fedokotest tegyél rá pár napon keresztül és az lehuzza a gyulladást. Egyszer bevalt ez nekem. Amúgy én 9 éve küszködök ezzel és 3 feltarasom volt eddig. A műtétre még nem vettem rá magam.

2019. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A sebészi beavatkozás 60-70 százalékban eredményes, de fisztula, tehát végbélnyílás melletti sipoly még ez esetben is kialakulhat a végbéltályogból. A gyógyulási esélyek attól is függnek, hogy a tályogot mennyire gyorsan ismerik fel és kezdik kezelni.
2019. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A végbéltályog és a végbélsipoly megelőzése

A túlzásba vitt higiéniás szokásoknak köszönhetően a bőr természetes védekezőképessége csökken. A székelést követő, bő vízzel történő szappanos mosás az ideális módszer a túlzottan illatosított, kórokozók elleni szerek használata helyett, melyek a bőr berepedezését segítik elő, allergiát, illetve ekcémát okozhatnak. Kiemelkedően fontos továbbá a megfelelő folyadékbevitel és a rostokban gazdag étrend, ami megnehezíti, hogy a kórokozók elszaporodjanak.

2019. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!