Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeműtétre kéne mennem,...

Epeműtétre kéne mennem, azonban érdekelne az, hogy ezek elkerülhetőek-e?

Figyelt kérdés
Ellehet végezni a műtétet úgy, hogy marad minden ruha, és csak a has legyen szabad műtét közben? Gondolok itt felsőre és nadrágra. A másik pedig hogy elkerülhető-e a katéter... Esetleg ha nem az, akkor lehet kérni hogy hason át tegyék be? És az utolsó, hogy a béltisztítást elszeretném kerülni úgy, vagyis csak gyógyszer alkalmazásával vállalnám, másképp nem. Jó lenne normális válaszokat kapni, mert nem keveset olvastam, láttam már olyanokat hogy műtéthez ez jár, meg hogy orvos,nem azt nézi, mert engem ez nem nyugtat...Előre is köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat! Esetleg akinek volt már epeműtétje, az részletesebben is leírhatja hogy nála hogy zajlott, mert minden apró részlet érdekelne :)

2019. jan. 15. 00:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Sajnos 3 hónap alatt a 15mm-ből lett 25mm, ami a Rowachol miatt történhetett meg... Orvos ajánlotta, azt hittem ettől kisebbedhet, de helyette majdnem dupla lett a kő,ami emígy több év alatt lett 15mm, szóval nem tudom nagyon hogy mit használhatok, mert félek hogy még nagyobb lesz a kő. Mindenesetre köszönöm az ajánlásokat, majd utánuk olvasok.
2019. jan. 15. 20:19
 12/13 anonim ***** válasza:
Akkor talán a műtét előtt egy pszichológus felkeresését javaslom. Valamilyen szinten normális a szeméremérzet, de ez durván túlzás.
2019. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem sem béltisztítás, sem katéterezés nem volt. Laparoszkópiával végezték a műtétet. Természetesen le kellett vetkőzni. A szobámban levetkőztem, betakartak egy lepedővel, és úgy toltak a műtőbe. Amíg ébren voltam, figyeltek rá, hogy minden intim rész takarva legyen. Aztán altatás közben gondolom lekapták rólam a lepedőt, de mire felébredtem, ismét rajtam volt.

Engem is zavart a meztelenség, de túl lehet élni. Ez ne tartson vissza. Ha nagyon megvisel ez a helyzet, majd idővel elfelejted, és megnyugszol.

2019. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!