Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szédülés? Bal oldalra szédülés...

Szédülés? Bal oldalra szédülés mitől? Napok óta?

Figyelt kérdés
5 napja reggel úgy ébredtem,hogy szédülök. Először csak körbe szédült a fejem ( ilyen sokszor előfordul ha viharos-szeles idő jön ) Most azonban nem múlik el. Nem tudok egyenesen menni és kifejezetten balra húz a fejem. Ha megpróbálom megmozgatni a nyakam pl egy nyakkörzéssel rögtön elborulok. Orvoshoz néhány nap múlva tudok menni. Mitől lehet a szédül ? 3 hete végzek minden nap egy gerinctornát mert sokszor fájt a derekam/lapockám és a tartásomon szerettem volna javítani. Ez befolyásolhatja ? Vagy fül probléma lehet ? Az az egyensúllyal ugye szorosan összefügg... Ha más is tapasztalt ilyesmit az kérem írja meg miért volt és mi lett a végkifejlet.

2019. jan. 21. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Sclerosis multiplex egyik előjele a szédülés, egyensúlyzavar. Ha fülgyulladásod van az elmúlik, viszont ha az általam említett betegség akkor azt minél előbb vizsgáltasd ki Ct, Mr vizsgálattal.
2019. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg ez a manőver segíthet:


https://www.youtube.com/watch?v=UDldby9v3os

2019. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket.
2019. jan. 21. 22:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a szédülés balra húz és még el is esel, keress fel azonnal ügyeletet, sürgősségi centrumot, VBI-d is lehet, de akár stroke-od is.

Nem ijesztgetni akarlak,láttam sok hasonló problémával küzdő embert, egy neurológia osztályon dolgozó ápolónő vagyok.

2019. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! Házi doki fül-orr-gégére és nyaki gerinc rtg-re küldött el. A gégész semmit nem talált,hallásvizsgálatot is csináltak de az is rendben. A gégész szerint nyaki gerinc probléma lesz mert a tartásom elég rossz...Gerinc rtg-re viszont 2 hét múlva kaptam időpontot. Szóval most várok és bizakodok :) Köszönöm a segítségetek !
2019. jan. 25. 15:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gerinctorna.... otthon kis helyen is elvégezhető vagy akár franci ágyon is :)


youtubeon jó videók vannak magyarul is

2019. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!