Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy nem inzulinnal kezelt...

Egy nem inzulinnal kezelt cukorbetegnek is biztos hogy szükséges a szénhidrátokat számolni?

Figyelt kérdés
Fontos hogy pontosan ki legyen számolva vagy elég az hogy egy körülbelüli kevés mennyiséget eszik Ugye fontos hogy keveset egyen a szénhidrátokból, de szerintem direkt számolgatni nem kell, mert az elég macerás és nagyon nehéz számolni. Sok cukorbetegek ismerek aki nem számolgat és mégis jók az értékei csak azért mert figyel hogy mit eszik
2019. jan. 26. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel cukorrá alakul és megdobja a vércukorszintet, ezért igen.
2019. jan. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


9:30 tól például Hosszúfalusi Nóra egy híres diabetológus szerint csak akkor kell szénhidrátot számolni ha 1 es típusú illetve naponta többször inzulint kap kettes típusba

2019. jan. 26. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából egy idő után az ember kb. megtanulja, hogy amiket szokott enni abban körülbelül mennyi szénhidrát van. Én cukorbeteg vagyok. Szoktam számolgatni általában, hogy mennyi szénhidrátot viszek be, viszont igazából főétkezésen kívül viszonylag elég egyhangúan eszek, szóval számolgatás nélkül is tudom, hogy körülbelül hol járok. (meg a max. szénhidrátnak a felét sem szoktam bevinni egy nap alatt, szóval..)


Igazából szerintem ameddig jók az értékei, addig mindegy.

2019. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztenciával küzdőnek is számolnia kell, figyelni rá, hogy mit eszik, mert hiába szedi a gyógyszert, csak attól nem fog normalizálódni az érték, ha a diétát nem tartja be. Innen gondolom, hogy 2. típusú cukorbetegség esetén is figyelni kell.

Senkinek semmi hátránya nem származik belőle, ha pl. elkezdi a 160 gr. szénhidrát diétát, ami nem is jelent nagy megkötéseket.

2019. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4. Na 160 grammos diéta.... na egyre több szakember mondja hogy ez már nem így van... Nem olyan jó ez a diéta ugyanis egyre több embernél lehet hallani hogy a híres 160 grammos diétával csak rosszabbak lettek az értékei...
2019. jan. 26. 11:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Értem, csak azt nem, miért történt a kérdés kiírása, ha csak egyetlen igazság létezik, te eldöntötted, hogy 2. típusú diabetes mellitus esetén nem kell számolgatni semmit, mert "valaki megmondta"...

Szerintem ha nem figyel arra valaki tudatosan, hogy kevesebb szénhidrátot egyen, nem igazítja étrendét ehhez, akkor gond lesz a vércukor-értékekkel. Az is egy dolog, hogy valaki megszokja azt az étrendet és akkor már nem kell annyira figyelni.

2019. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!