Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet laktózérzékenység?

Lehet laktózérzékenység?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap ittam tejet és rá nemsokára hasmenésem lett, majd valamelyik nap ettem egy kicsi tejbegrízt de nem mertem sokat enni, de pár óra múlva így is éreztem, hogy fáj a hasam, tegnap pedig ettem egy pudingos sütit aminek a tetején tejszínhab volt, pár óra múlva éreztem, hogy borzasztóan fáj a hasam, és hasmenésem lett, estére pedig 3-4 kis pöttyöt láttam a karomon ami viszkedett is. Illetve még a hasam szokott furán morogni, puffadni, arcom két oldalán kiütéses pattanások.
2019. jan. 26. 11:47
 1/2 A kérdező kommentje:
Először gluténérzékenységre gondoltam, mert volt egy idő amikor figyeltem, hogyha kenyeret vagy kiflit eszek akkor puffad a hasam. Viszont az orvosnak hiába mondtam, nem adott beutalót, csak annyit mondott, hogy egyek gluténmentesen, viszont ezt nem tudtam megoldani. Magánúton mennyi az ára egy laktóz és glutén vizsgálatnak?
2019. jan. 26. 11:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor vérképből teljes panelt néztek glutén - és lisztérzékenységre valamint más ételallergiákra, az 11 ezer körül volt.

Kipróbálhatod azt is, hogy lehet vény nélkül kapható tablettákat is venni laktózérzékenyeknek patikában (megnézed, melyikről vannak jó vélemények), tejtermék fogyasztása előtt beveszed.

Ez a leírtakból egyértelműen allergia.

2019. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!