Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet hasnyálmirigy gyulladás?

Valaki : kérdése:

Ez lehet hasnyálmirigy gyulladás?

Figyelt kérdés

Évente járok vérvételre és minden évben magasabb az amiláz szintem, már lassan a határártéket súrolja.

A laborban 100-ig normális, nekem már 90. 2017-ben 70 volt.

Vagy ehhez lehet köze annak, hogy ettem? Sosem a vércukorszintre vagyok kiváncsi, a pajzsmirigy érdekel, ezért mindig eszem előtte. Legutóbb egy kávét ittam, egy kisebb adag párolt brokkolit ettem és utána kb. 1 órával mentem a vérvételre.

Vagy ez lehet gond? Ezen kívül csak a TSH rossz, de azt tudom már, hogy miért.

Érezni nem érzek semmit, de sajnos hatalmas kávéfüggő vagyok, már dolgozom rajta, de egyelőre még elég sokat iszom. Alkohol ritkán iszom.


2019. jan. 31. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Állandó, nem múló fájdalom lenne úrrá rajtad, ami úgy ölelne át, mint egy öv. Nem hasnyálmirigy gyulladás szerintem.
2019. jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
50%
Nem
2019. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Egyrészt nem veletlenűl vannak a határértékek, az alatt teljesen normális, nem lehet magasnak nevezni. Másrészt hasnyálmirigy gyulladáskor kb 10x-es értékek lennének.
2019. febr. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!