Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szív eredetű a probléma vagy sem?

Szív eredetű a probléma vagy sem?

Figyelt kérdés

Leírom, hátha másnak is van hasonló. Az egész kb. 2 hónapja kezdődött, azzal, hogy

néha hányingerem volt, amely elmúlt. Az egyik reggel kb. 1.5 hónapja már öklendezni is kellett, majd ezzel egy időben nagyfokú rosszullét uralkodott el rajtam (heves szívdobogás, ájulás közeli érzés, végtag zsibbadása, pár másodperces szív remegés amikor szabálytalan volt a pulzusom, utána nagyon szapora pulzus). Ettől eléggé megijedtem, de amilyen gyorsan jött el is múlt, miután kimentem friss levegőre, illetve leültem. Később ugyanilyen rosszullétek jöttek rám, van amikor napközben többször, van amikor pár napig semmi. Voltam vele már sürgősségin is 2x amikor kb. 1 órán át rosszul voltam, illetve hajnalban arra keltem, hogy nagyon dobog a szívem és nehezen kapok levegőt. EKG negatív volt, vérvételnél, enyhe májenzim emelkedés, illetve sűrű a vérem az orvos szerint. 2 hete ismét elmentem a sürgősségire, mert csak nem akartak elmúlni ezek a rosszullétek. Szintén EKG ami negatív, vérvétel, majd bent tartottak 5 napig. Csináltak szív ultrahangot, ami negatív lett, csak relax zavar volt kimutatható, csináltak terheléses EKG- t, ami szintén negatív lett, elértem az életkornak megfelelő maximális pulzust 8 perc alatt, illetve a 12 MET- et, nem volt vérnyomás kiugrás, ST eltérés, egyéb dolgok. Volt rajtam 24 órás holter EKG, amikor éreztem ezt a remegést elvileg elkapta, de mégis negatív lett csak néhány ún. SVES volt kimutatható, illetve az átlagos pulzusom 80 volt, végig sinus ritmus és fokozott frekvencia variabilitás. Mostmár tényleg nem tudom mitől lehetnek ezek a tünetek. Azóta is voltam rosszul, szédülés, ájulás közeli érzés, hányinger nehézlégzés, tenyér izzadás, annyira rosszul voltam, hogy le kellett feküdni és csak kb. 1 óra múlva lettem jobban. Szinte mindig nyugalomban jönnek ezek rám. Még van egy időpontom mégegyszer EKG-ra, terheléses EKG-ra és szív ultrahangra. Rólam annyit kell tudni, hogy, 191 magas vagyok, picit túlsúlyos (106 kg) és csak a minimálisat mozgom, ülőmunkát végzek, ami az utóbbi időben elég stresszes. A vérnyomásom a háziorvosnál mérve magas szokott lenni, múltkor 147/98 volt, szedek vérnyomás csökkentőt kb. 1.5 hónapja, otthon jó értékeket szoktam mérni, átlag 122/83. A pulzusom néha magas nyugalmi állapotban, erre Betaloc ZOK-ot szedek, szintén 1.5 hónapja. Még annyit vettem észre kb. 2 hete, hogy a hüvelykujjaimon lévő kis fehér félhold picit rózsaszín lett a tövében, eddig nem figyeltem, de úgy emlékszem, hogy ennek fehérnek kellene lennie. Teljesen tanácstalan vagyok...

Ha van valakinek hasonló tapasztalata megköszönném ha megírná.


28/F


2019. febr. 5. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, nem vagyok orvos.

De azt tudom, hogy ami szív eredetű panasznak tűnhet, nem biztos, hogy az. Sürgősségi helyett háziorvoshoz kéne menni illetve beutalóval kivizsgáltatni magad.

Lehet gyomor eredetű a panasz. Akkor gastroscopia kéne. Vagy egy mellkas röntgen mikor készült utoljára? Lehet valami nyomási tünetről van szó. Sűrű a véred, ennyivel letudta az orvos, nem lehet, hogy ezt kéne kivizsgálni?


Szóval beszéld meg egy háziorvossal, hogy merre tovább. Ő is nyilván megvizsgál meg anamnézist vesz föl, csak tudja mit kell csinálni, legalábbis biztosan jobban, mint itt gyakorin az emberek.

2019. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Természetesen megyek további vizsgálatokra, pl. endokrinológus szakorvoshoz ha az negatív, akkor hematológiára, illetve polyglobulia diagnózisát sejtik, legalábbis ezt írták a záróra. Mellkas röntgen volt, negatív lett.
2019. febr. 5. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!