Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt valaki, akit IBS-szel...

Van itt valaki, akit IBS-szel diagnosztizáltak? Tudnátok nekem orvost ajánlani?

Figyelt kérdés

Lassan már 3 éve vannak elhúzódó bélproblémáim, túlvagyok szinte már az összes lehetséges vizsgálaton, semmi olyan eredményt nem kaptam, ami miatt megszűntek volna a problémáim. Valamiért viszont a Crohn vagy az IBS egyik orvosom fejében sem fordult meg opcióként, ezért keresek olyan embereket, akiknek az orvosa legalább ennyire képben van.


Az IBS szinte összes rizikófaktora és tünete érvényes rám, és jó lenne, ha 3 év után végre megfelelő diagnózisban/kezelésben részesülhetnék. Olyan szinten vagyok már, hogy helyileg sem érdekel, ha Magyarországon belül van.



2019. febr. 8. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Volt vastagbéltükrözés?
2019. febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Volt. Gyomortükrözés, vastagbéltükrözés, hasi ultrahang, vasterhelés, kb. 30 paneles ételallergiavizsgálat, 216 paneles ételintolerancia-vizsgálat, teszt gluténra és laktózra, probiotikumos tisztítókúra gyanított kontaminált vékonybélszindróma után, dietetikai tanácsadás - eddig ezeken vagyok túl, eredmény nélkül.
2019. febr. 9. 17:04
 3/4 A kérdező kommentje:
Mármint van, amiknél jött ki eredmény, pl. az intoleranciák, de a problémát okozó ételek elkerülése mellett is vannak tüneteim.
2019. febr. 9. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Az IBS sokszor a hosszú ideig tartó és erős stressztől kialakult rossz beidegződés. Felkelés után többször nagydolgozni kell sorozatban, idegesség, stressz esetén úgyszintén. Ez nem múlik el, ehhez alkalmazkodni kell. Moziba, színházba stb. nem menni, mert izgalmas rész hasmenést válthat ki, és hogy rohansz ki a színházteremből. Kirándulni csak akkor járni, ha nem zavar, hogy egy kiváltó inger, akár egy beszélgetés után is bokor alatt guggolva megy a hasad. Olyan helyre menni csak, ahol tudod, hogy van wc. Elindulás előtt 2-3 órával felkelni, hogy legyen idő a reggeli 3-4 kényszerű ürítésre, és ne útközben jöjjön rád.
2019. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!