Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehetek cukorbeteg?

Mitől lehetek cukorbeteg?

Figyelt kérdés

Ha nem örökletes, akkor mik idézhetik elő?

Ha pl egyik nap nem eszem semennyi cukrot, máskor meg 2 tábla csoki, az gond lehet? Vagy csak önmagában, ha sok cukrot eszek?


2019. febr. 23. 05:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik, az hosszú ideje tartó egészségtelen étkezés (a túl sok zsíros étel nem csak a cukros), túlsúly, mozgás szegény életmód.

Ezek miatt kialakulhat cukorbetegség.

2019. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert én azt szoktam, hogy 1-2(max 3) napig nem eszek semmit, aztán rám jön a szédülés és a remegés, ilyenkor meg bepánikolok és általában vmi csokit eszek. Ekkor pedig egy pár sor csokitól úgy érzem, hogy lebírnám futni a maratont, úgy bepörgök, azt mondták, azért van, mert hirtelen felugrik a cukrom a semmiből, ami előtte napokig tart. Meg azt mondták erre, hogy ettől cukorbeteg lehetek, mert összevissza ugrál.
2019. febr. 23. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt most úgy érted semmit nem eszel napokig, aztán utána meg csak egy csokit?

Ez egészségtelen étkezés, amitől könnyen kialakul cukorbetegség.

2019. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha így van, hogy nem eszel, akkor a legkisebb bajod lesz a cukorbetegség, ha ezt így folytatod belehalsz az tuti.
2019. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt hittem csak úgy mondják.

Hát csokival kezdek, de utána még a nap folyamán eszek vmi mást is. De előtte 2 napig semmit, igen.

A stressz miatt "elfelejtek" enni, nincs éhségérzetem.

Szóval ettől tényleg az lehetek?

2019. febr. 23. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg is halhatsz ember, nem "csak" cukorbeteg lehetsz!!

Komoly vitamin és ásványianyag hiány alakulhat ki, amitől legyengül az immunrendszered és a végén belehalhatsz egy sima náthába is.

Ez nem vicc, egyél normális!!

2019. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!