Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezt a fogam okozza vagy más...

Ezt a fogam okozza vagy más gyulladás lehet?

Figyelt kérdés

Nő a bal lenti bölcsességfogam, már eléggé kijött, de sajnos rossz irányban. A fogorvos azt mondta, ki kell húzni. Ez oké, ezen kívül 1 hónapja olyan problémám van, hogy a bal orrolyukamon keresztül nem tudok rendesen lélegezni. Beszívódik nekem a szemüregem minden belégzésnél, ami irritálja a szememet, és emiatt néha könnyezik. Illetve, folyamatosan megvan telve váladékkal a könnycsatornám, mert nem tudom rendesen kifújni. A bal fülem be van dugulva, és nagyon kellemetlen. A gégész még azt mondta két hete, hogy nem úgy néz ki, hogy a fogam lenne az, csinált RTG-t is, de az állítólag negatív lett, szóval az arcüreggyulladás kizárva. Tegnap azonban szokatlan feszítést éreztem az állkapcsomnál, vagy annál kicsit feljebb, ott a fülemnél nagyon ropogott, és azóta nagyon fáj, meg sípol is. De nem a lenti fogam, hanem a fülemnél. Én most nem tudom eldönteni, mi okozza a tüneteket. Szerintem a fogam is okozhatja, ahogyan nyomást gyakorol a többire, olvastam, hogy ismeretlen eredetű gyulladás, arcfájdalom, állkapocsfájdalom lehet a fog miatt is.

Külföldi vagyok ezért csak magán orvoshoz tudok menni. De félek, ha most elmegyek magán fogorvoshoz, ami nem kis összeg és kihúzza, attól csak rosszabb lesz, mert még az is begyullad! És lehet gégészeti probléma mégis. Nem tudom eldönteni. De gégészhez elmenni szintén drága. Vagy egyik vagy másik.

Szerintetek mit tegyek?


2019. márc. 7. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fogadra gyanakszol, előbb szabadulj meg tőle!

A magyarok is magán fogászatra járnak többnyire, nem TB támogatottra.

A magán fül-orr-gégész még többe is kerülhet, ha csinál egy csomó vizsgálatot. Azon kívül, ha az negatív volt, nem ott kéne továbbra is kutakodni.

2019. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt naponta megkérdezed. Már nagyon unalmas. 🙈
2019. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez az első ilyen kérdésem, nem tudom, miről beszélsz?! Kértem időpontot gégésznél, mert ha a fogamat kihúzzák még ott is kialakulhat gyulladás
2019. márc. 7. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!