Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fel lehet épülni gyógyíthatatl...

Fel lehet épülni gyógyíthatatlannak hitt betegségből?

Figyelt kérdés

Az orvosok csomó mindenre rámondják, hogy gyógyíthatatlan, mint:

- rák számtalan fajtája

- magas vérnyomás és egyéb szív-érrendszeri panaszok

- cukorbetegség és más anyagcserezavarok

- allergia

- reflux betegség, IBS, glutén- és laktózérzékenység, meg tucatnyi egyéb gyomor-bélrendszeri tünetegyüttes

- AIDS és más szexuális úton terjedő betegségek

- mentális betegségek, mint mániákus depresszió, skizofrénia, borderline szindróma, autizmus

stb.

Ismertek olyat, akinél diagnosztizáltak egy ilyen úgymond gyógyíthatatlan betegséget, de később mégis sikerült szinte teljesen tünetmentessé válnia?

Nekem például kisgyerekkoromban volt egy csomó allergiám, ezek azóta teljesen megszűntek. A háziorvosom szerint ez lehetetlen, biztos elrontották az allergiatesztet. Miért van olyan érzésem, hogy ez a gyógyszeripar érdeke is, elhitetni az emberekkel, hogy ezek mind gyógyíthatatlan dolgok? (Mivel akkor életed végéig szedheted rájuk a gyógyszert.) De nem szeretném konteó irányába elvinni a beszélgetést, úgyhogy maradjunk inkább a konkrét kérdésemnél.



2019. márc. 9. 23:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
51%

10-es, dehogy fizeti! A savcsökkentőkre még csak TB-támogatás sem jár. Havi 3ezret költhetsz rájuk, hogy enyhítsék a tüneteket, viszont sosem gyógyulsz meg.

Amikor egy prokinetikus gyógyszer 1-2 hónap alatt teljesen helyrehoz. A háziorvosok pedig mégis a savcsökkentőt írják fel!

2019. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
#11-es: hagyjuk már a prokinetikumokat. Mit csinálnak a prokinetikumok? Fokozzák a gasztrointesztinális motilitást. Kizárólag akkor hatásosak reflux betegségben, ha a gyomor lassú ürülése vagy a nyelőcső csökkent működése áll a háttérben, márpedig nem ez a gyakoribb. Arról nem is beszélve, hogy sokkal több mellékhatásuk van. A protonpuma-gátlók sokkal hatékonyabbnak bizonyultak, jelentősen jobb a gyógyulási arány, kisebb a recidiva előfordulási gyakorisága. Honnan tudjuk ezt? A csúnya csúnya gyógyszerlobbi által végzett mocskosul drága klinikai kutatásokból és a betegek visszajelzéséből.
2019. márc. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Akkor miért van az, hogy a háziorvosom és a kórházban az orvosok is azt mondták, hogy életem végéig szedhetem a ppi-t és diétázhatok? Amikor láttam hogy egyáltalán nem használ megkérdeztem a főorvost, hogy van e másik gyógyszer erre. Bekamuzta hogy nincs (vagy csak simán hülye de akkor hogy lett főorvos).

Elmentem magánorvoshoz, aki egy prokinetikus szert írt fel, amitől 2 hónap alatt teljesen rendbe jöttem. Nem kell diétáznom meg gyógyszereket szednem. Akiket pedig ismerek és ppi-t szednek már évek óta szedik. Nem is hallottam hogy valaki ppi-től gyógyult volna meg.

Még itt a gyakorin is folyton arról írogatnak a ppi-szedők hogy hogyan lehet "eggyüttélni" a reflux-szal de gyógyultakat még nemigen láttam.

2019. márc. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Engem ne kérj számon, nem ismerem se az előzményeidet, se a kórtörténetet, életmódodat, gyógyszereidet, konkrétan semmit, így mégis mit tudnék ebből kihozni? Abba a kivételes halmazba estél, akiknek prokinetikum kell PPI helyett, hogy ezt nem ismerték fel, számtalan oka lehet, nem ez a standard terápia és így valószínűleg nem gondoltak rá. Nem sértésnek szánom, de hogy te miről hallottál, meg mit olvastál nem sokat nyom a latba, ne haragudj, mert én meg rengeteg betegnél láttam, hogy jobban lett, csökkentettük az adagját, idővel elhagyta. Meg persze olyat is láttam, aki nem jól kooperált, vagy ASA miatt nem tudtuk leállítani a pantoprazolt. De egyébként az én véleményem vagy tapasztalatom se számít. A bizonyítékokon alapuló orvoslás a kulcs, a nemzetközi ajánlások, a klinikai kutatások, ezeknek van igazán eredménye és értelme.
2019. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem számonkértelek, csak leírtam hogy 3 orvos (háziorvos, aki tükrözött és a főorvos) azt mondta hogy életem végéig kell szedni a ppi-t. Szóval gondolom nem lehet annyira gyakori a gyógyulás a ppi-től. Én viszont 2 hónap alatt gyógyultam prokinetikumtól.
2019. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ebből nem azt a következtetést kell levonni, hogy hülye orvosék csak tömik a betegbe az inhibitort, holott a prokinetikum mindent megold.
2019. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a felsorolt betegségeknél több esetben a gyógyíthatatlanság inkább azt jelenti, hogy nem tudjuk, hogyan lehet elmulasztani végleg. Ettől még magától elmúlhat. Az allergiák esetén például azért kell rendszeresen elvégezni a tesztet, mert kiderülhet, hogy megszűnt teljesen vagy részben.


Van, ami tényleg nem múlik el: úgy tudom például, hogy a cöliákiás gluténérzékenység soha, vagy lényegében soha nem szűnik meg.


A cukorbetegségnél válfajonként különbözik, hogy mi a helyzet: az 1-es típusú nem múlik el, és kész. A hasnyálmirigyed nem fog megjavulni, vagy valami. A 2-es típusú viszont olyan értelemben meggyógyítható, hogy ha valaki egészséges életmódra vált és lefogy, az nagy eséllyel külsőleg-belsőleg tünetmentes lesz - de persze ha visszahízik, akkor megint rosszak lesznek a vércukorértékei.


A lelki betegségeknél (vagy elváltozásoknál) szerintem arról van szó, hogy a hajlam vagy lelki sajátság tényleg nem múlik el. A depresszióra hajlamos ember mindig is könnyebben meg fogja látni a rosszat a dolgokban, mint egy átlagos ember. Egy autista is kicsit más szemmel fogja látni a világot. De megfelelő segítséggel maga a kórkép, a problémák orvosolhatók: például egy enyhébb depressziós beteg megfelelő segítséggel megtanulhatja felismerni, hogy mi játszódik le a fejében, és ezt felülírni.


Ebből látszik, hogy a felsorolt betegségek nagyon sokfélék, és bár valamilyen értelemben mindegyik gyógyíthatatlan, ez igaz, de mindegyik kicsit más értelemben, és sok esetben van lehetőség "lényegében" meggyógyítani a betegséget, úgy, hogy a hétköznapokban folyamatos terápia nélkül se legyenek panaszok.

2019. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hiteles szakmai oldalakról veszed az információidat, hanem ilyen bulvarizált helyekről.


A mentális betegségeket ne keverd már ide, azokat a diagnózisokat mindenféle értelmes vizsgálat nélkül kiadják.

2019. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Allergia van, hogy elmúlik, meg olyan is hogy új jön elő.
2019. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nekem a refluxom meggyógyult , gyógyszerektől.
2019. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!