Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Apum cukorbeteg, hány % az...

Apum cukorbeteg, hány % az esélye, hogy én is az leszek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és van egy 19 éves húgom is. A családból csak apum cukorbeteg, tehát ez az jelenti, hogy nekem is fokozottabbak az esélyeim? Kb hány % lehet az esélye, hogy később kialakuljon?
2019. márc. 16. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyermekkori cukorbeteg?
2019. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
19,654334%
2019. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 nem, ezt elfelejtettem megemlíteni: 2-es típusú cukorbeteg, inzulinos.
2019. márc. 16. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Akkor kb semmi esélyed.
2019. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, jó ezt hallani! Akkor se növekednek az esélyeim, ha nagyon szeretem a cukros dolgokat, és viszonylag sokat viszek be a szervezetembe? Nem is tudom mennyi a megengedett mennyiség, de nem vagyok kövér egyáltalán.
2019. márc. 16. 13:48
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Mi az, hogy semmi esélye?? De, sajnos van rá genetikai hajlamod, nem tudom megmondani, hogy mennyi. De a 2es típusú cukorbetegség 90%-ban megelőzhető megfelelő életmóddal:egészséges táplálkozás és sport. Ehetsz cukros dolgokat, csak mozogni is kell! Figyelj, hogy ne hízz el!!
2019. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
A 2 típusú cukorbetegség nem öröklődik genetikailag. Alapból semmivel nincs rá több esélye, mint a világon bárki másnak
2019. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem öröklődik, vagyis az utód nem lesz fixen cukorbeteg, de genetikailag hajlama lesz rá. Akinek nincs cukorbeteg a családjában, annak kevesebb az esélye rá; akinek van, annak nagyobb.

Genetika + életmód

2019. márc. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!