Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Irritábilis bél szindrómara?

Irritábilis bél szindrómara?

Figyelt kérdés
irritábilis bél szindrómara keresek valamit ami segithetne barmit ! Egeszsegesen etkezek es sportolok is rendszeresen :) valami olajat vitamint barmit tudnatok ajanlani?

2019. márc. 19. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok. Felejtsd el hogy beteg vagy. Ez az egész a végén már idegi alapon megy. Figyeld meg mik azok az ételek amiktől hasmenésed van, hagyd el őket és nem lesz semmi bajod. Minél többet foglalkozol vele annál rosszabb lesz. Nem tudom mennyire komolyan az IBS szindróma, nekem is azt mondták az van, de mióta nem foglalkozom vele nem kell állandóan mennem a wc-re. Van ami engem is meghajt, van ami múltkor nem, de legközelebb épp igen. Figyelgetem és próbálkozom. Most azt vettem észre, hogy a vörösbortól futok a wc-re. A fűszeres, borsos, csípős ételek, az olajos ételek, az olajban kisültek mind mind rosszak a bélbetegeknek. Nem ajánlatos máshol étkezni, ahol nem tudod mit tesznek az ételbe, vagy esetleg nem e főznek használt olajjal. A tartósítószeres -a tésztás levesek engem meghajtanak- holmik szintén kerülendőek. Próbálgatással, figyeléssel és kevés stresszel teljesen kordában tartható ez a betegség. A betegség lényege, hogy a szervezet egy irritációt hoz létre bizonyos dolgokkal ami hasi görcsöt, puffadást, hasmenést okoz. Ezt nem tudják (vagy nem akarják, ezen már elgondolkodtam) kiszűrni, ezért konkrétan csak magadra vagy hagyva. Figyeld magad.
2019. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom ! :) mar 3 eve probalkozok ezel a megfigyeles dologgal de sajnos mindig mas miatt alakul ki meg sajnos nekem ez minden napos es egesz nap gorcsben vagyok es fajdalmaim is vanak :( tejet 4 eve nem iszok csak teljes kiorlesu dolgokat eszek sok zoldseg es gyumolcs ... rendszeres sport ..mindent probalok mellozni ami karos fogalmam sincs mit csinaljak ... talan az edesitot kene elhagynom gluten es laktozz erzekeny se vagyok a tesztek alapjan ...
2019. márc. 21. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az édesítő is hashajt, bizonyos mennyiségben. Fájdalmas görcseid vannak vagy görcsölsz hogy megint mehetsz wc-re? Fogytál?
2019. márc. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fajnak, nem nem fogytam ! :) sulyom tartom
2019. márc. 22. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ezt hívják ibs-nek. Semmi bajod, de mégis. Senki semmit nem tud veled csinálni. Mivel fogyni nem fogysz, nem tűnsz súlyos esetnek. Ismerős. Voltál tükrözésen? Engem akartak küldeni, de nem mentem el. Megbeszéltem magammal, hogy nem vagyok beteg. Azóta úgymond jól vagyok. Mindent eszem. Csak figyelek mennyit és milyen gyakran. Néha ülök már csak a wc-n.
2019. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!