Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székrekedés több napja?!...

Székrekedés több napja?! Elviselhetetlen fájdalom .

Figyelt kérdés

Szerda óta olyan székrekedésem van , hiába erölködök semmi nem jön ki csak kitüremkedik a lyuk amin keresztül kijön a salakanyag és szétfeszítí és ilyenkor nem tudok mást csinálni csak amennyire tudom kiszedni toalettpapirral a beragadt salakanyagot .(Maga az erőlködés pedig annyira fáj ,elkezdek remegni és teljesen leizzadok már sírni tudnék annyira fájdalmas ) hogy Elment ma a gyermekorvosomhoz aki utifőmaghéjt ajánlott joghurtba keverve + valami féle kenőcs pl: bepanten . Ha nem székelek éppen akkor is fáj maga a lyuk...

Mit tehetnék hogy megszabaduljak ettől a székrekedéstől?

Mennyi ideig tarthat?



2019. márc. 22. 17:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
17 éves lány vagyok ezt kifelejtettem .
2019. márc. 22. 17:35
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekgyógyász megnézte azt a bizonyos végbélnyílást vagy csak ész nélkül ajánlott valami házipraktikát? Gondolom utóbbi.

Menj vissza, és nézesd meg! Egyébként nagy eséllyel végbélberepedésed van, ettől fájdalmas a székelés és a székletlazítás nem fogja megoldani önmagában a problémát. Nitrátos kenőcs például Rectogesic kellene rá, persze ehhez egy orvosnak látnia kellene a dolgot. Egyébként elég lassan szokott meggyógyulni. Továbbá 17 éves vagy, ha nem akar megvizsgálni kérj időpontot a sebészetre, nem beutalóköteles és megvizsgálnak, ha mázlid van kifogsz egy proktológust, aki ért is a dologhoz.

2019. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
50%

Nekem is volt ilyen. 2-3 nap után annyira nagy volt a nyomás a hasűrben, hogy erőlködtem, és kínnal, de kijött. Erőlködni kellett. Amikor úgy éreztem, hogy fél centi kint van, akkor méfg tovább erőlködtem egy percre sem ellazítva, mert akkor visszamegy a végbélbe. Kicsit(!) segít majd, ha sámlira teszed a lábadat és az angolvécén tkp. guggolva székelsz.

Egyél valami fosatósat (szőlő tejjel), mert sz rásegít a mozgásra. Egy beöntés sem ártana, az lazítja a matériát. Mindenképpen fájni fog.


A jövőre nézve: Igyál napi 2, de inkább több liter vizet! Étkezz rostosan. Persze ekkor is előfordulhat ilyen, de ritkábban.

2019. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Ó és mivel már 17 éves vagy akár felnőtt háziorvoshoz is átmehetsz, ilyenkor már nem szoktak a korodon problémázni.
2019. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonymousreview60 ***** válasza:
#2-nek lesz igaza.
2019. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Beöntés.
2019. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
SOS-nek próbáld ki a DUPHALAC-ot.
2019. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Vegyél tisasen tablettát a patikába. És este vegyél be belőle 3-4 szemet. Túl kemény lehet a cucc részben ezért nem jön ki. Ha végre megkönnyebbültél pedig valamit változtass az étkezéseden. Több rost, sok folyadék, több mozgás.
2019. márc. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
És ne erőlködj mert annak csak aranyér lesz a vége. A háziorvosod meg egy hülye. Bocsánat. Amit ajánlott az a hétköznapokra jó, hogy ne juss ide. De most már kevés, hogy segítsen.
2019. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy a tisasen reggelre hat. A napodat indítsd egy poháenfolyadékkal. Tejeskávé vagy gyümölcslé de víz is jó az megindítja a dolgokat. A végbeledre meg ha túl vagy a dolgon a reparon kenőcsöt ajanlom. Hamar segíteni fog a fajdalmadon. Patikaban vény nélkül kapható az is. Majd írd meg mi volt. Én nem vagyok szekrekedős de kórházban műtét után 5 napig nem voltam. Akkor a tisasen segített mert erőlködnöm nem is lehetett.
2019. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!