Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van még rajtam kivül, akinek...

Van még rajtam kivül, akinek nem vettek észre kiskorában szűrhető és gyógyítható betegségeket? Kinek a hibája?

Figyelt kérdés

Az egyik a tompalátás. Aszem 10 voltam... A szomszédomnak meg is gyógyult a ragasztástól...


A másik, a nagyobb gond a csipőficam... Felnőttkoromra porckopás és egyéb csipőproblémák, a járásomról nem is beszélve, ami miatt folyton röhögnek.


Az első uh-n kötött csipő, farredő asszimetria... Plusz családi halmozódás is van... Második uh ugyanez. Érdekes a harmadikon meg semmi bajom nem volt.


Anyámék tagadták, hogy valaha csipőrpoblémám lett volna. Úgyhogy kikattogott, kacsázva járok... De még ők is röhögtek a járásom miatt, meg "nem tudom miért mész úgy mint XY unoktesóm és röhögött". Talán mert negyedágon és száz évre is visszamenőleg csipőfucamis az összes nő, férfiak nem...



Ez kinek a mulasztása?? Csak nem értem, miért én sgívok, mjkor mindkettő tökéletesen gyógyítható lett volna.


2019. márc. 22. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
A szüleidé, és akkor most neked jobb, hogy tovább bőgsz emiatt? Nem. Némely esetben a tompalátás kicsit javítható ragasztással, kezdd el, menj dokihoz. Ugyanúgy menj dokihoz a csípőddel is, protézissel sokkal jobb lehet a járásod. Sipákolás helyett vedd kezedbe az ügyeket, ha már a szüleid ezt elmulasztották. Csak hogy tudd, nekem is csípőproblémám van, ugyanez miatt, mégsem hüppögök meg ugatok másokra. A szüleid nemtörődöm csökkent értelműek, te meg sajnáltatod magad.
2019. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, de közel sem komoly ennyire, mint a tiéd.

Nekem a fogaimmal van gond, konkrétan nekem nem mosták a fogam, nem küldtek el fogat mosni reggel-este, nagyjából általános iskolás voltam, mikor találkoztam azzal, hogy minden nap kétszer (bár akkor az volt a mondás, hogy 3x) meg kéne mosni. Lyukas lett minden fogam, az összes tömött, nagyon könnyen szuvasodnak a mai napig, ahol a tömés és a fog összeér. Állandóan tömést kell cserélni, törnek le a fogaim, van már nagyjából öt gyökérkezelt és négy koronám is, ezek nem voltak túl olcsók... Most már hiába mosom rendszeresen és vigyázok is rájuk, már annyira rosszak, hogy előbb-utóbb mindegyiken korona lesz.

Egyébként nem pénzkérdés ez, kaptam fogkefét, meg a rózsaszín krokodilos fogkrémet is, csak épp nem követelték meg a használatát. Később fogszabályozót is kaptam, ráadásul magánorvosnál. Az arra elköltözött pénzt meg lehetett volna spórolni, ha elküldenek fogat mosni.

Haragszom rájuk miatta, de az én problémám maximum abban nyilvánul meg, hogy napokig fáj a fogam alkalmanként és egy évben kb 15x megyek fogorvoshoz. És anyagilag is terhel eléggé, de egy csípőprotézis persze drágább lenne.

Nem tudsz vele mit tenni. Ha gúnyosan beszélnek, tedd fel nekik a kérdést, hogy na vajon miért járok furcsán? Na vajon kinek kellett volna észrevenni, hogy ez így nem oké?

Én igyekezni fogok mindenben odafigyelni a gyerekeimre, nehogy így járjanak. Megelőzésre is odafigyelek, időnként végeztetünk laborvizsgálatot. Ezt javaslom neked is, sajnos mást már nem tehetsz, csak azt, hogy te már ne ezt add tovább, amit kaptál.

2019. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem meg kilukadt a tüdőm és nem vették észre. Majdem meghaltam. Aztán az 1 műtétemet is elrontották kellett még egy kb kibeleztek. Mindenem fáj azóta meg a légzesem is vacak. Én is sajnáltam magam egy darabig és dühös voltam. De tovább kellett lépni mielőtt tönkre teszem vele az egész életemet. Megmondtam a vétkeseknek a véleményemet és nem nézek már vissza. Felesleges.....nem tudod visszapörgetni az időt. Ezt dobta a gép ebből kell kihozni a legjobbat.
2019. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a gyerekorvos hibája és/vagy a védőnőé... Nem a szülőnek kell tudni... Vagyis a csipőt nekik is gondolniuk kellett volna, ilyen syos halmozódásnál. De rajtam kivül mindenkinek tökéletes a szeme.
2019. márc. 22. 21:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálam az Asperger szindrómát nem vették észre, anyám ugyanígy tagad mindent. Szerinte semmi tünetem nem volt, olyan dolgokat letagad, amire vagy én, vagy az egész család rajta kívül emlékszik. Esetemben fejleszthető lett volna a dolog, így nem okozna nehézséget a mindennapi kommunikáció, most meg már nem lehet csodát tenni. A legjobb húzása az volt, hogy próbálta meghiúsítani, hogy eljussak vizsgálatra, mert akkor nem ő lenne a tökéletes anya.
2019. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem akarom mondani, de hogy a kiskönyvben az uh-m negatív lett az utolsó, szetintem anyámék intézték el... Harmad, negyedunokatestvérek is csipőgicamodak, ilyen szintű halmozódás nem sok csaláfban van. Világéletben szarul és kacsázva jártam, kattogott a csipőm... Nem értem. Anyáméknak sem tudim mire volt jó ez, attól, hogy nem vesznek róla tudomást... Egyszer szóbahozta nagynéném pár éve; "nem volt semmi baja a csipőnek, pszt ne előtte".


Egyébként ez nehéz téma. Ha elkaptam egy influenzát, akkor is kiabáltak, meg rám fogták, hogy nem akarok suliba menni... Mintha mindenről én tehetnék...

2019. márc. 22. 22:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha időben megmutatod a babát, illetve rendszeresen ellenőrzi gyerekorvos és védőnő, akkor a te gyereked nem lesz csípőficamos, még ha lány lesz, akkor sem.
2019. márc. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És most akkor mi van? Ezen fogsz rágódni életed végéig? A gyerekorvosod hiába keresed meg, elavult a dolog. A betegnek egyébként sincsenek jogai. Bizonyíthatatlan. A szüleidet elküldheted a francba ha ez megnyugtat. Aztán ha továbbra is ezen dühöngsz az egész életednek annyi
2019. márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
😂😂😂🤦‍♀️
2019. márc. 23. 09:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak problémáim, ami akár visszavezethető lenne a szüleimre, de semmi értelme. Fogászat elég költséges annak, akinek rosszak a fogai, nekem is, sokat járok dokihoz, de én gyerekkoromban is hiába mostam meg, nem látszik, rosszak ugyanúgy, viszont lehet kezeltetni.

Csípőficamod volt, van és lesz is már, visszamenni nem tudsz az időben. De ha gyerekkorodban emiatt akartak volna kezelni, akkor sírva menekültél volna az orvostól, eléggé kellemetlen ennek a kezelése.

2019. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!