Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres hasmenés?

Véres hasmenés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 napja megy a hasam, de most hajnalban láttam, hogy vér is volt benne. Amikor másodjára mentem WC-re már csak egy kevés vér volt a tetején. E mellé nem jár különösebb fájdalom, csak mielőtt ki kell mennem elintézni a dolgomat görcsöl. Nap közbe teljesen normálisan tudom csinálni, amit akarok és nem kell járkáljak wc-re. A vér sokkal inkább élénk színű, szóval nem tett meg nagy utat. Ha nem múlik mindenképp orvoshoz fordulok, de mi az az időtartam, ami után már nem kéne véreznie? Válaszokat előre is köszi?

2019. márc. 30. 05:26
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Ez valami vastagbél hurut lesz. Remélhetőleg beszedtél Bolus adstringens tablettát meg széntablettát. Amikor tönkremegy a vastagbél nyálkahártyája, akkor szokott vérezgetni a bélfal.
2019. márc. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nalam is így indult,Crohn beteg vagyok

Ha nem múlik el 2-3napon belűl gasztroenetlogus

2019. márc. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Frissítés 1: amikor legutoljára voltam WC-n már nem vérzett semmi, csak szimplán ment a hasam
2019. márc. 30. 07:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Bizonyos baktériumok okozhatnak véres hasmenést, ezért kimondottan hasfogót mint széntabletta meg ilyenek nehogy beszedj. Ennek eredményeképpen minden bent marad, ha bacid van azok még jobban szaporodnak... Hidrasec jó, mert segít formálttá tenni a székletet, miközben engedi távozni azt, amit kell.

Mindenesetre orvos.

2019. márc. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Huu ez nagyon régi kérdés, de mi okozta neked?

Nekem ma már nem először fordult elő, ezért besokaltam és rögtön időpontot kértem proktológushoz magánba. De nagyon félek, mi van ha nem csak egy aranyér vagy ilyesmi, még csak 23 vagyok.

2021. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös bocsi a késői válaszért. Nem belül volt a baj hál istennek hanem szétrepedt a kimenetem
2023. ápr. 1. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!