Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon van valami betegségem?...

Vajon van valami betegségem? Ez normális?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon fáradékony vagyok. Ma 2x kisétáltam a városba, összesen 5 km volt kb, 15 perc séta, és elfáradtam. Nehezebb volt a levegő vétel mint általában, nehéznek éreztem a lábaimat és éreztem hogy belassulok. A hasam jobb alsó része szúrt, és alig vártam hogy leüljek már.

Azt hozzá kell tenni, hogy cigizek /napi 5 3 szál ha otthon vagyok, 7 ha dolgozom/, és könnyű fizikai munkát végzek, 2 műszakban, 12 órában. Régen futottam, de amúgy nem sportolok, viszont lustának se mondanám magam.

Nem tudom ez mennyire járul hozzá ehhez.

Dokinál tavaly voltam egyszer, akkor a verkepem normális volt.

Volt valaki aki ilyet tapasztal? Ha mar most ilyen rossz az állóképességem, mi lesz 50-60 éves koromban? Mit lehet ez ellen tenni?


2019. ápr. 3. 13:08
 1/8 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem odairni.

23 éves vagyok, lány

2019. ápr. 3. 13:09
 2/8 anonim ***** válasza:
5 km nem 15 perc séta :D
2019. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
" napi 53 szál ha otthon vagyok..." Ez lesz a baj.
2019. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi extra, el vagy szokva a rendes mozgástól, a könnyű fizikai munka még nem egyenlő testmozgással, mert csak azok az izmok mozognak, amiket azzal a munkával használsz. És mivel gondolom ugyanazt a munkafolyamatot ismétled nap mint nap, ezért nyilván idő után nem is fog nagyon fejlődni az izmod, vagy az állóképességed, mivel nem sportolsz, hanem csak azt a mozgást végzed, amit a munkád kíván. Gondolom nem pincér vagy, mert akkor nem okozna gondot 15 perc séta, ami tuti nem 5 km. ;) A jó kondiban lévő futók futják kb. ennyi idő alatt, egy átlag futó meg 20-25 perc alatt.
2019. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mint írtam, 2x mentem a városba oda vissza. Egy 'oda ut' volt 15 perc. Ami azt jelenti hogy az 5km összesen az összes.

Az otthoni cigik számát pedig elirtam. 3 szál otthon.

2019. ápr. 3. 13:54
 6/8 anonim ***** válasza:
És hány kg, hány cm vagy? Ez igazából jelen esetben fontosabb, mint a korod.
2019. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De ha ennyire vacak kondid van se lesz 2,5 km 15 perc. :D

Tudom, mivel heti 3-szor futok 5 km-t, és a legjobb időm 20-22 perc között van, ami már egy hobbifutótól egész szép eredmény.

Sétálva 5 km nem lesz 30 perc.

2019. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még jó kondival is nehezen lesz meg neki 2.5 km 15 perc alatt, normál tempó mellett.


Sajnos nem tudunk a kérdésre érdemben válaszolni, mert a táv / idő hányadosa nem stimmel, nem tudjuk hány kg vagy, stb.


Tedd le a cigit, kezdj el aktívan sportolni (a könnyű fizikai munka még nem az), és utána nézd meg az állapotod.


Nem kell rögtön valami betegségre gondolni, a túlsúlyos emberek bél vagy székletpanaszai sem a nemlétező daganat miatt vannak, hanem a mozgáshiány, egész napos ülőmunka, előre görnyedés, tré kaja, kevés folyadék miatt.


Ha ezek az emberek elkezdenének aktívan mozogni, odafigyelnének a kajára, bevitt folyadékra, fogadni mernék rá, hogy pár héten, maximum 1 hónapon belül sokkal jobban éreznék magukat.


Csak hát ugye fel kell állni, el kell menni, el kell engedni a hambibambit meg az üdítő-energiaital-cigi-kávé kvartettjét, és ez egy roppant megerőltető dolog. Az agynak. A testnek is, de azt felül tudod írni a fejeddel.


Anno jártam én is konditerembe, és mindig lejött egy tolókocsis, mozgássérült srác edzeni, és nagyon szépen kidolgozott teste volt. Ezt csak úgy itt hagyom útravalóul. Maxi respect neki innen is. Minden fejben dől el.

2019. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!