Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak ha érzékeny...

Mit csináljak ha érzékeny vagyok a huzatra?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen tavasztól őszig huzatot csinálnak egész nap a kollégák. Nem hiszik vagy nem értik meg hogy én nem tudok egész nap a huzatban ülni. Már évek óta problémám van ezzel, ha lebetegszem, kikezeltetem magam az orvossal, antibiotikumot szedek, stb. de mindig visszatér. A fülem megfájdul és az arcom, homlokom is. Kereszthuzatot csinálnak, úgy hogy oldalt van egy hátsó ajtó amit mindig nyitva kell tartani annak ellenére, hogy az ablakok is nyitva vannak, elől, hátul, mindenhol. Ha be merem csukni az ajtót, akkor nem engedik, vagy hiszti van belőle, hogy nem jár a levegő, nincs benn az irodában elég légmozgás. Nem arról van szó, hogy nem lehet szellőztetni és nem lehet nyitva semmi, hanem arról hogy ne legyen huzat, legalábbis ne egész nap. Ha időnként csinálunk egy nagy huzatot, az nem lenne baj, de egész nap nem tudok abban ülni. Akár lehetnek nyitva ablakok is egész nap de ne csináljunk huzatot. Én próbálnék kompromisszumokat kötni, és én is engedek, de abba sem egyeznek bele a kolléganőim hogy legyenek olyan időszakok is amikor nem csinálunk huzatot. Ráadásul a ventillátort is állítanak maguknak az asztaluk mellé, egészen közel hozzájuk, de akkor is ragaszkodnak hogy minden más is nyitva legyen. Mit tehetnénk hogy meggyőzzem őket, hogy nem bírom a huzatot, vagy legalább kompromisszumot kössenek velem? Ők is gyakran megfáznak még nyáron is, nekik is vannak tüneteik a huzattól, de ez sem tartja vissza őket attól hogy egész nap így dolgozzanak. A légkondi nem megoldható nálunk, nem szereltetik be nálunk. Mit tehetnék szerintetek? Van még valaki aki hasonló helyzetben van és nem bírja a huzatot? Állandóan fáj valamim emiatt és teljesen tanácstalan vagyok, sokszor már nem szeretek benn lenni emiatt.

2019. ápr. 8. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen érzékeny vagyok, megértem a problémád.Egyet tehetsz, a sarkadra állsz és kiköveteled magadnak a jogot.Az egészséghez való alapvető emberi jogot. Ha kell panaszt tehetsz a főnöknél, hisztit csapsz, tök mindegy mit csinálsz, de ne hagyd hogy semmibe vegyenek. Fizettesd ki velük a gyógyszerek árát, a lényeg, ne hagyd magad.
2019. ápr. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem értik meg akkor beszélj a főnökkel nem kaphatsz e külön irodát. Ahol sokan dolgoznak nálunk is mindig megy a vita. Vagy kénytelen leszel másik munkahelyet keresni.
2019. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!