Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van esély arra, hogy itt volt...

Van esély arra, hogy itt volt azbeszt? (képek)

Figyelt kérdés

Egy 1955-ben épült házról lenne szó, falai vályogból, sárból épültek. Elég sokan voltunk itt anno, a falak pedig sérültek voltak, eleinte eléggé nagy volt a por.

Ezért paráztam be, hogy lehet-e azbeszt a falban. Olvastam, hogy szigetelésként raktak régen a falba is, erre itt van esély? Látszódna a képek alapján valami szálas szerkezet vagy ilyesmi?


[link]


[link]


[link]


[link]



2019. ápr. 9. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta egy építészmérnök, hogy az azbeszt túl drága anyag volt ahhoz, hogy csak úgy a falba beépítgessék.

Főleg az ötvenes években.


Inkább később terjedt el tetőszerkezetek illetve a panelházak födémszigeteléseinél, mert tűzálló anyag.


De nem vagyok szakértő a témában, csak ezt hallottam.

2019. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs esély, csak téglából és professzionálisan épült épületbe raktak.
2019. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, mert tényleg elég sokat voltunk itt, és eléggé beparáztam a gondolattól, volt hogy szállt a por rendesen.
2019. ápr. 9. 10:32
 4/7 A kérdező kommentje:
A képek alapján ki lehet amúgy zárni, ha valaki ért hozzá?
2019. ápr. 9. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ott nem látokk egy gramm azbesztet sem.
2019. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2019. ápr. 9. 12:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy nem volt azbeszt. De ha lett volna is, korántsem olyan nagy ellenség, mint ahogy lefestik. Egy liter tejjel többet ártasz magadnak, csak ugye hogy nézne ki, azt okolni a rákért, amire nemrég még az "élet, erő, egészség" szlogent ragasztották.
2019. ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!