Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miert nem kap egy csontattes...

Miert nem kap egy csontattes tudorakos beteg semmmifele kezelést?

Figyelt kérdés
Ugy hallottam hogy azok nem kapnak semmifele kezelést akik mar nagyon gyengek,es nem sok ideig fognak mar elni

#betegsegekmegeszseg
2019. ápr. 13. 16:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Édesapámról van szo aki december ota negyedik stadiumu tudorakos :(
2019. ápr. 13. 16:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok mindenen múlik, leginkább az orvost kéne megkérdezni.
2019. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a kezeloorvosa szerint lehet napjai vannak hatra,de akar meg hónapokig is elelhet
2019. ápr. 13. 16:29
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos a rákkezelés egy teljesen erős, fiatal szervezetet is kivégez sok esetben. Ilyenkor azt mondják meghalt rákban pedig valójában a ráknak nem volt ideje végezni vele mert a kemoterápia hamarabb elvitte. Lehet apukád már annyira idős vagy gyenge, hogy az orvosok pontosan tudják nem élné túl a mellékhatásokat. Aki kapott már ilyeneket vagy valakije kapott és végignézte az igazából szerintem nem csodálkozik, kemény a kemó nagyon. Ettől függetlenül mindenféle fájdalomcsillapításra és egyéb életét könnyítő ellátásra joga van, azt ne hagyjátok ha szüksége van rá!
2019. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4: azért nem "sok esetben", de igen, a kemó NAGYON megviseli a szervezetet. Az állapot rosszabbodásakor van egy pont, ami után a kemoterápia már nem, hogy nem hosszabbítja meg a beteg életét, de egyenesen megrövidíti azt. Az orvostudomány jelenlegi állása szerint ugyanis csak a relatíve kis kiterjedésű, egy helyen összpontosuló daganatokat tudják elpusztítani. A végstádiumú betegek esetén egyszerűen lehetetlen eltávolítani az összes daganatos elváltozást, és ha egy részét sikerülne is, napokon belül új áttétek képződnének a helyén.

Kitartást kívánok ebben a nagyon nehéz időszakban!

2019. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 kszonom szepen,remelem meg nagyon sokaig koztunk lehet,szivem szakad hogy 50 evesen itthagy minket :(
2019. ápr. 13. 16:51
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Én ezt végigcsináltam egy családtagommal. Neki mondjuk nem ez a fajta rákja volt, de végstádiumban nem nagyon adnak már kezelést, mert annyira legyengíti a szervezetét és az immunrendszerét, hogy többet ártanak vele, mint ami a haszon lenne.

Amúgy meg minek is?

Nem akarlak elkeseríteni, de tapasztalatból írom, hogy a lelki támogatása sokkal többet ér, mint akármi más, hiszen tudjuk mi lesz a vége és nincs sok ideje hátra.

2019. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!