Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha két-két nyirokcsomó úgymond...

Ha két-két nyirokcsomó úgymond "összekapaszkodik", az bajt jelez minden esetben? Még ha a mérete nem nagy akkor is?

Figyelt kérdés

Az egyik "pár" kicsi kB 5-5 mm, a másiknál az egyik nagyobb, 1 cm körüli, a hozzákapaszkodo szintén kicsi. Ezeken kívül kB még 4 db kitapintható.

3 kisebb egy l nagyobb.


2019. ápr. 26. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. De azért a hematológiára is nézz el. Nem lehet érdemben válaszolni a kórtörteneted ismerete nélkül. Voltne valamilyen betegséged, műtéted mostanában, vannak e más panaszaid. Pl. Láz, fogyás, ejszakai izzadás, fáradtság.....stb. milyen a vérképed? Ezek fényeben a hematologus majd eldönti van e baj.
2019. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezeket egyébként te tapintottad ki? Vagy vizsgálat mutatta? Azért az sem mindegy.
2019. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kislányomnak van. 3 hónapja vannak gondok vele. Én tapintottam neki, de egyértelműen érezni. Fogyott másfél kilót, a lépe nagyobb, a lagyeki nycsi is, és állandóan vakarozik. Kiütés semmi nincs, már 1honapja tart a viszketés, főként boka, has, derék,nyak tájekon. De mindenhol vakarja. 3 hónapja folyamatosan hőemelkedése van, néha felmegy 38,2 ig. Két hónapban 1-1 hét magas láz is volt. Vervetelen ldh volt magasabb, es lymphocytak. Ldh 650, ly % 62, ly 5,6. Neu % 29, fvs 11.Mindig azt mondják vírus, de korábban sosem volt beteg. Emellett a nyakában januárban előjott egy solid cystozus képlet, azóta vannak a bajok, már a petefészkében is láttak kettőt. A nyaki Vál műteni kéne, de mindig elhalasztodik, mert vmi láz vagy orrfolyás közbe jön. Köhögés is mindig visszatér. Nagyon aggódom érte.
2019. máj. 1. 20:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és a legutóbbi nyaki uhn is 10-15 mm esek voltak a nyirokcsomok, de akkor még nem éreztem ezt az osszetapadast.
2019. máj. 1. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos és nem akarlak megijeszteni de ez elég limfóma gyanús. Nem tudom ki dagnosztizálja őt? De Budapesten a Szent László kórház hematológiájára kéne egy villámgyors beutaló. Ott a legjobbak az orvosok. A limfóma egyebként egy nagyon jól kezelhető betegség pláne ha az elején elkapják. Ne ijedj meg hanem cselekedj minél előbb. Egyébként én is oda jártam, nem vaktában ajánlgatom.
2019. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha mégsem ez a baja akkor legalább ott kizárják biztosan mert vesznek mintát a nagyobb csomókból ha szükségesnek ítélik.
2019. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos messze lakunk Pestről és több gyerkőc is van. Nem tudom, hogy tudnánk megoldani. Azt nem is írtam, hogy még csak 2 éves. Fogok beszélni az itteni hematologussal.
2019. máj. 2. 20:42
 8/9 A kérdező kommentje:
*Pesttől
2019. máj. 3. 08:52
 9/9 anonim ***** válasza:
A gyereked egészsége a tét!
2019. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!