Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nemi szervi szemölcs HPV nélkül?

Nemi szervi szemölcs HPV nélkül?

Figyelt kérdés
Már évek óta van egy darab, fél kisujjkörömnyi szemölcs a szeméremdombomon. Voltam vele orvosnál, írt fel ecsetelőt, de az semmit nem ért. Ajánlotta a HPV tesztet, el is végeztettem, nem találtak semmit. Az évek alatt már sok mindennel kentem, de nem nagyon hatott rá semmi, most Betadine-ozom. Viszont tegnap észrevettem, hogy alatta kb. 1 centivel lett még két darab, nagyon picike szemölcs! De mégis hogy, ha elvileg nincs bennem HPV? Vagy ebben a 2 év alatt összeszedhettem valahogy? Olyat is olvastam, hogy a már meglévő szemölcs is "osztódhat" borotválkozásnál pl... Már tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak.
2019. ápr. 30. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Az, hogy a HPV teszt negatív, az nem azt jelenti, hogy nincs HPV. Csak a rákkeltő HPV törzset nézik ilyenkor, a szemölcsöt meg nem a rákkeltő törzs okozza. Más vírus is okozhat szemölcsöt.
2019. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, hogy csak a veszélyes HPV-t nézik olyankor... Így már világos, akkor valószínűleg a borotválkozáskor átvittem máshova is
2019. máj. 1. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!