Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem hajt meg a hashajtó! Mit...

Nem hajt meg a hashajtó! Mit csináljak? (Több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kb február óta nem voltam normálisan wcn. Kb két hete elkezdtem hashajtót szedni. Van tablettám, és végbélkúpom is. Egyik sem hajt meg rendesen, kb ha az az napi maradék távozik, akkor már nagy az öröm. De néha ez sincs meg. Próbáltam a természetes dolgokat is:pl a mustáros tej szintén nem hajtott meg. Naponta eszem gyümölcsöt vagy zöldséget, napi 2-3l víz minimum megvan. Voltam orvosnál, elküldött allergológushoz, de csak augusztus végére kaptam időpontot. Valami ötlet, tipp, ami segíthet? Hatha valami segít. Kb közepétől-vegetől vannak ezek a gondok. A tablettát meg kb két hete szedem (nem rendszeresen, csak néha, nem akarok rászokni). Szóval otletekre, tippekre lennék kíváncsi, ami szerintetek meghajthat.

Köszönöm.



2019. máj. 1. 17:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk a banán nem túl okos obstipatio esetén...
2019. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Meleg italokat igyál, az sokkal jobb, mint a (hideg, vagy szobahőmérsékletű) víz.
2019. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Banán hasfogó
2019. máj. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Iktass be salátát, pestokat, magvakat, olajokat!

Kávét, ha ihatsz!

2019. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
38%
Langyos sós víz idd meg ès az tuti meghajt amúgy korházakba beöntèsnèl is ezt használják hiddel használ tapasztalatbol mondom🙂
2019. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
43%
Langyos sos víz ídd meg tuti meghajt amúgy korházakba beöntèsnèl is ezt használják ès nállam ez bevált módszer 🙂
2019. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Mivel itt már állandósult problémáról van szó, egy felülről adott hashajtó nem fog hatni, csak még jobban tömöríti a cuccost, mert nem tud kiürülni.

Szóval akármennyire is kellemetlen, először a jelen állapotot kell rendezni: glicerines kúp, beöntés, hogy a mostani helyzet megoldásra kerüljön.

Ezzel egyidőben rostban gazdag dolgokat kellene enni minden mennyiségben, vannak pl. maghéjok pont erre a célra (nem banánt, nem tudom, ki javasolta, az pont ellenkezően hat... a mintaétrended a reggeli kis zabtól eltekintve egyáltalán nem jó), és sok folyadékot fogyasztani. Számtalan holmit lehet kapni patikában és bioboltban erre a problémára. Hashajtó szert mindenképpen kerüld.

2019. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A sós melegvizet mikor kell inni? (Reggel éhgyomorra, este lefekvés elott, mindegy...) illetve mennyi idő nálatok, mire meghajt (rögtön, egy óra, fél nap...)
2019. máj. 2. 06:16
 19/22 anonim ***** válasza:
21%
17, a Moxalole-t nem véletlenül ajánlottam, napokig tartó székrekedés, ún. besült széklet esetén is hatásos. Sajnos elég sok elhanyagolt, idős betegem van, néha a kényszer ráviszi az embert az ilyen szerekre.
2019. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 szamo77db ***** válasza:
72%
Szerintem is hasznos lenne néhány beöntés. Persze kell valaki, aki ebben az intim dologban segít neked.
2019. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!