Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez pánikroham volt?

Szerintetek ez pánikroham volt?

Figyelt kérdés

Hétfőn történt. Ültem a monitor előtt és egyszercsak behomályosodott + "becsillagosodott" a látásom és nem tudtam elolvasni ami a képernyőn van. Aztán próbáltam beszélni a kollégákhoz, de csak zagyvaság jött ki a számon. Mivel inzulinrezisztenciám van, mind azt hittük, hogy leesett a cukrom, adott a kollega cukorkát, megettem, ittam fél liter vizet is. Ültem kb. 5 percig és vártam a hatást. Ahelyett, hogy jobb lett volna egyszercsak teljesen behomályosodott minden, elkezdtem fulladni, és olyan volt mintha elszakadtam volna a valóságtól. Hozzáteszem semmiféle fájdalmat nem éreztem. A kolléga azonnal kivonszolt a mosdóba (gyenge volt a lábam is), megmosta a fejem, ekkor a fulladás megszűnt és a látásom is teljesen visszajött. Kiültettek az ablakhoz. Éreztem, hogy a jobb kezem erősen elzsibbadt. Azt mondta a kolléga hogy lilás az orrom. Nemigen tudtam beszélni. Egyszer pár másodpercre lezsibbadt a nyelvem, de nem azt éreztem nagyobb akadálynak, hanem nem emlékeztem a szavakra. Kiért a mentő, de nem tudtam nekik megmondani, hogy milyen gyógyszert szedek (hormontabit inzulinrezisztenciára), mert valahogy nem jutott eszembe a szó. A jobb kezem után azt éreztem, hogy a másik is zsibbad, a lábaim meg még mindig gyengék voltak. Remegtem, de ezt betudtam a kisebb sokknak. Helyben mérve a cukrom és a vérnyomásom is rendben volt nagyjából (149 volt 28 éves létemre, de szerintem egy ilyen esetben ez normális).


Mire beértünk a kórházba, addigra már csak zavart voltam, és "nyomott" a fejem. Vért vettek, kb. másfél órát kellett várni mire az orvoshoz kerültem. Azt mondta, nem lehet komoly, mert akkor nem lennék jobban, illetve nem vagyok "féloldalas" se, szerinte ez pánikroham volt, és mehetek haza.


Elfogadtam a dolgot, de hétfő óta nyom a fejem (néha fáj is), és összevissza szédelgek, olyan furcsa érzésem van, amit azelőtt sosem éreztem.

Holnap d.e. rendel a háziorvosom, tervezek elmenni hozzá, mert utánaolvastam a pánikrohamnak, és bár hasonlítanak a tünetek, nem kellene, hogy ilyen utóhatásai legyenek... Én úgy gondolom, hogy akkor helyben egy koponya CT-t vagy MRI-t csinálhattak volna.


Tapasztaltatok már hasonlót magatokon vagy másokon? Ott mi volt a kimenetel?


Válaszotokat előre is köszönöm!

28/N



#szédülés #pánikroham #lezsibbadás #beszédképtelen #zsibbadt nyelv
2019. máj. 2. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Remélem, kiderül valami megnyugtató, és semmi komoly baj nem lesz. Mindenesetre menj el a dokihoz holnap.

(Helyben CT-t vagy MRI-t akkor csinálnak, ha indokoltnak látják. Ha nem látták annak, az tulajdonképpen jó jel lehet.)

2019. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Hát egy pánikroham nem így kezdődik. Meg felsoroltál több tünetet is, ami nem jellemzője. Szerintem kiugró magas vérnyomás lehetett inkább.
2019. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a két választ, zöldkezeztem! :)


Voltam neurológusnál, 3 tippje van/volt: aurás migrén, epilepszia, vagy demyelinisatio. Egyelőre elküldött szemészetre és MRI-re. Szemészeten tegnap voltam, a szememmel minden OK (várható volt, de biztos ami biztos alapon küldött el), ezzel kizártuk a demyelinisatiot. Az MRI még kicsit odébb van. Azt mondta a szemész egyébként, hogy hallott már ilyenről, vírusos fertőzés okozta, és az illető 3 hét után meggyógyult. Remélem én is megfogok, tegnap is olyan voltam, mint egy részeg, míg odaértem a szemészhez :D


Szerintem az MRI-n se fognak semmit se látni. De majd érdekességképp leírom, hogy mi volt.

2019. máj. 8. 13:01
 4/6 A kérdező kommentje:

Amúgy egy hipochonder tud ilyen rohamokat generálni magának?


Félreértést elkerülendő, nem mondta nekem senki, hogy hipochonder lennék, csak arról jutott most eszembe, hogy az ügyeletes orvos olyan könnyen rávágta az egészre, hogy pánikroham, és ebből indult el a gondolat részemről.


Igazából még az is jobb lenne, ha azt mondaná egy szakértő orvos (aki meg is vizsgál ténylegesen), hogy fejből generáltam az egészet. Csak hogy értsétek, én olyan ember vagyok, akiben nincs halálfélelem, hanem attól félek, hogy nem leszek képes rendesen dolgozni, és segítségre szorulok majd, és ez a legnagyobb félelmem.


Bocsánat, ha értelmetlen vagyok, de az eset óta zavaros a fejem.

2019. máj. 8. 13:08
 5/6 anonim válasza:
Azóta mi a helyzet? Jobban vagy?
2019. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm kérdésed. Az MRI-n sem láttak semmilyen elváltozást (kontrasztanyag nélkül nézték), illetve mire eljutottam odáig, a szédülés is egész jól megszűnt. Konkrétan semmi extra nem derült ki. A laboron annyi látszott, hogy a CRP-m megint kissé magas, illetve a vizeletben több a fehérvérsejt és a vörösvértest, mint kellene, de arra csak annyit mondtak, hogy a rohamhoz nem lehet köze. Mindenesetre ezek a gyulladást jelző markerek érdekesek, mert egymásután harmadjára lett ilyen a laborom, és egyáltalán nem érzem magam felfázva (a háziorvos csak antibiotikumot írt fel rá eddig). Az antibiotikum hosszú távon nem lehet megoldás, így az étkezésemen szigorítottam, jelenleg nem tudok jobbat, az orvos azt mondta, hogy ilyen banális problémával nem tud hova küldeni.


Tehát tulajdonképpen a rohammal kapcsolatban nem derült ki semmi. Remélem többé nem fordul elő, és nem kell ezzel foglalkozni többet :/

2019. máj. 31. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!