Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Súlyos térdízületi artrózis....

Súlyos térdízületi artrózis. Tippek, vélemények? (28/L)

Figyelt kérdés

Röviden a történet:


Elkezdett februárban fájni a jobb térdem, az egész jobb lábam fel volt dagadva. Egy hétig vártam, gondoltam elmúlik magától. Nem múlt el. Végül beutaltak a kórházba, ezeket most annyira nem írnám le, de jó pár orvos rakosgatott ki az ajtón tippelgetéssel és időhúzással, hogy szedjem be ezt-azt-amazt és ha nem segít, menjek vissza egy hét múlva, majd ugyanezt mondogatták. (Hetek teltek el így) (UH - Doppler negatív - Röntgen negatív - Vérkép jó)

Aztán magánorvos kért nekem egy MRI időpontot, persze a térdem egyre jobban fájt, néha már a sírás kerülgetett. (Nem sérült meg soha, nem sportoltam, baja se igazán volt eddig, ha picit fel is dagadt, akkor is pár nap után elmúlt. Ezidő alatt erősen kímélve is volt.)


Megcsinálták az MRI-t. Az alábbiak láthatóak rajta (háziorvosi fordításban):

• A térdem olyan, mint egy 70 éves, de még az ővék is szebb.

• Első-hátsó keresztszalagok felostorozottak, jeldús terület látszik.

• A gyűrporcon szintén jeldús terület látszik.

• A belső gyűrűporc hátsó szarvában alsó felszínig követhető jeldús terület van.

• A térdkalácson krónikus degeneráció (gondolom a csontkinövésem).

• Az összes porc, ami a térdben található, majdnem csontig elkopva.

• Fel van telve ízületi folyadékkal. Az ízületi rés beszűkült.


A kérdéseim:

• Van valakinek tapasztalata ilyenekkel? Azt mondták, ezen senki nem fog tudni segíteni, ilyen marad, de én nem akarom feladni. 28 éves vagyok, még előttem az élet, nem pedig 70...

• A javasolt terápia Napi 2x1 GCA 2700 kapszula. Fél évente 3-5 kezeléses Cartinorm injekció térdbe. Valaki próbálta már esetleg ezeket?

• Közben olvastam, hogy sokaknak bevált ez a két Biotech Usa termék:

Hialuronsav és kollagén tabletta + Arthro guard tabletta. Ezekről valakinek vélemény? Szedhetem a javasolt kezelés mellett?

• Étkezési javaslatokat is szívesen fogadok. Van pár kiló plusz súlyom (Kb. 5 kiló), ezeket le szeretném adni. Rettenetesen fáj. :( Járni sem tudok és nem szeretném, ha így maradna.


Bármilyen javaslatot szívesen fogadok. Előre is nagyon köszönöm! Bocsánat, hogy hosszú lett. (Pedig bőven tudtam volna még mit írni.... sajnos.)



#kezelés #gyógyulás #megoldás #térdízület #artrózis #ízületi artrózis #tédízületi artrózis
2019. máj. 14. 13:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Szia. Kiderült, hogy autoimmun betegségem van. SLE, ízületi érintettséggel. Lett még sok más tünetem... de még mindig vizsgálgatnak, hogy biztos az-e. Rögös volt az út... most is az.

Lehet, hogy van több autoimmun betegségem is... nem alakul jó fele a dolog :(

2022. júl. 28. 02:05
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom:( sok sok erőt kívánok neked
2022. júl. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon szépen köszönöm a kedvességedet! Próbálok vele együtt élni, csak még mindig nem látom, hol a vége.
2022. júl. 30. 09:36
 14/14 anonim válasza:

Mi a véleményetek a LEviola kapszuláról? A feleségemnek fáj a térde, a tv-ben láttam, hogy az Oszvals MArikának is segített.

vitalnatural.hu/etrendkiegeszitok/114-leviola-etrend-kiegeszito-kapszula-90-db

2023. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!