Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerincsérv műtét vélemények....

Gerincsérv műtét vélemények. Vajon jól döntöttem?!

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok, ágyéki gerincsérvvel, ami elég súlyos lesugárzó lábfájdalmat okoz. SBO, neurológia, infúziók, maréknyi gyógyszerek, idegsebészet. Eddig semmilyen konzervatív kezelés nem volt, pont a fájdalom miatt, nem küldtek sehova. Tegnap adódott egy olyan lehetőség, hogy amennyiben akarom, másnap műtét. Ha nem, akkor csak 2-3 hónap múlva... De nincs igazából műtéti indikáció, mivel terhelni, mozgatni ugyanúgy tudom. Nincs érzéskiesés vagy zsibbadás se. Csak a fájdalom, az mondjuk pokoli. Ennyire hirtelen nem mertem beleugrani a műtétbe, a gyógytornát választottam. Persze már bánom, hogy ilyen "gyáva" voltam, de pici gyerek, munka, háztartás, meg persze mi lesz a műtét után... hirtelen jött ez a 12 óra múlva a műtőben dolog. Így a műtéttel kapcsolatban várok tapasztalatokat. Valóban az lett volna ésszerű, hogy mindenféle kezelés kipróbálása nélkül rögtön műtét legyen ennyi idősen? Nem pont azt olvasni mindenhol, hogy az legyen a legeslegutolsó, ha már semmi nem hoz eredményt? :(

2019. máj. 15. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Huuu

amíg lehet , nincs műtét, csak prevencio, nekem ezt orvos mondta, gyógytorna, meg minden, csontkovács stb, de csak CSAK a legvégső esetben műtét, ezt nekem, egy olyan orvos mondta, aki kifejezetten gerincsérvet műt, azt mondta, hogy amíg lehet, addig ő senkit nem műt. helyre rakja meg gyógytorna stb , de csak és CSAKIS végső esetben műt

2019. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ja a végső eset az azt jelenti, hogy egyszerüen nincs más, ha csak a bénulás van, de adddig ő senkit nem műt mert van más
2019. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is így tudom, ezért is voltam hatalmas dilemmában. A lelkiismeretem nem lett volna nyugodt, ha úgy ugrom bele, hogy előtte gyógytornát se próbáltam. Főleg ennyi idősen, pici gyerek mellett. :( Így viszont azon kattogok, már rég túl lehetnék rajta, végre nem fájna ennyire.
2019. máj. 15. 14:23
 4/12 anonim ***** válasza:

hát ez tulajdonképpen nem az én válaszom, hanem a a gerincsebész orvosé :))

én is és férjem is, plusz ismerősi körben is van aki érintett, ki jobban ki kevésbé, mintha már népbetegség lenne én mindenkit a tornára beszélek rá,

2019. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
kár, hogy nem lehet egy app ot letölteni rá, és akkor műtét se kéne :(
2019. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy barátom, kb 2005 óta ismerem, azóta szenvedett vele, és most mosolygósan, vidáman él, műtét után. Azt mondta, aranyosan: úgyis ott v égzed. :D És van egy másik ismerősöm, ő még a nyolcvanasokban operáltatta meg magát, neki is csak fájt, ő azt mesélte, a műtét után tájékoztatták, hogy már majdnem el volt csípve az ideg. Aztán van egy harmadik régi ismerősöm, őnála nem vált be a műtét, alig tud járni.

Ez csak három eset.

Nekem ebben az a fura, hogy azt mondják, csak a legvégső esetben. Ez olyan, mintha ugyanúgy (értsd, ugyanolyan tanácstalanul) néznének a gerincet fedő izom- és bőrrétegre, mintha földrajztanárok lennének. Tízezer év emberi és technológiai fejlődése után.

Nekem a gyógytornász azt mondta, porckorongsérvre nincs torna megoldás (értsd, amitől majd javul), csak ha éppen fáj, akkor azzal a Mckenzie-vel vagy mivel ki lehet próbálni, melyik helyzetben nem fáj annyira.

Hát ez három bekezdés volt nekemmel kezdve, ennyi elég a stílustalanságból. :)

2019. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sztrongoff, kihagytad a meséből, hogy téged 2 perc alatt helyretett egy csontkovács :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyita..

2019. máj. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fájdalom esetén dönthetsz hogy szeretnél e műtétet, mivel nincs izomgyengeség, bénulás. (Mindenki nyugodjon meg, nem az egész alfele bénul le az embernek, csak azok az izomcsoportok gyengülnek/esnek ki amik az adott gyök mentén futnak). Ha ezeket észlelnéd, akkor tanácsos a műtét.

Egyik kedves ismerősöm hasonló helyzetbe volt, de ő már nagyon megelégelte a fájdalmat (reggel 4 caraflamnal kezdte és hasonló), februárban volt a műtét, azóta sokkal jobban vam, térd alatt még néha fáj neki (kiszaladt, jó nagy LVös sérvve volt, ami nagyon megnyomta a gyököt, jó két hónapot igy volt), most 2x1 Gabagammát szed, ami hatásos, tanév végére remélhetőleg el is hagyja :).

Mindenképp gyógytorna, ha teheted, akkor ússzál, Antidolor nevű fájdalomcsillapítót esetleg próbáld ki, kérdezz róla a háziorvosnál vagy az idegsebésznél, olyan mint a lórugás az tény, de fájdalommentes lett tőle az ismerősöm.

Ilyen fitalalon jó eséllyel megjavulhat, de azért jeleztesd elő magadat, aztán max felhívod az osztályt, hogy köszönöm, de nem kérem a műtétet, mert jobban vagyok. Pici gyerekek miatt meg ne is ugorj bele egy ilyen hirtelen döntésbe szerintem, hisz meg kell azt is szervezni.

Jobbulást! :)

2019. máj. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 hol látod ott, hogy porckorongsérvet tett helyre? Azon nincs mit helyretenni.
2019. máj. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valahol azt érzem, igen, meg tudom csinálni önerőből is, jobban leszek. Életmódváltás, nyújtás, gyógytorna. Valahol pedig ott van bennem, hogy már rég nem fájna, ha belemegyek, mennyivel is egyszerűbb lenne. :( De a műtét után ugyancsak kímélés, pihenés, gyógytorna. És még lássam el a 2 éves gyereket is. Nehéz döntés volt, remélem nem bánom meg, hogy nem éltem a lehetőséggel...
2019. máj. 16. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!