Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért remeg a kezem, ha...

Miért remeg a kezem, ha stresszelek?

Figyelt kérdés

Az hozzá jön, hogy pl. olyan dolgoktól is stresszelek, hogy tudom előre, másnap mennem kell vásárolni, és fizetésnél remeg a kezem, mikor odaadom a pénzt... aztán utána egyből 'megjavul', csak idegenekkel való találkozás (meg az ilyesmi eseményeknél) remeg a kezem. Pici, de gyorsabb remegések. Vizsgák előtt is. Ha végeztem a vizsgával, akkor utána egyből jó lesz. Amikor remeg a kezem, sokszor alig bírok írni, vagy fogni a tárgyakat (pl. pénzt), ilyenkor a szokásosnál is nehezebben tudom végrehajtani, amit szeretnék az adott tárggyal. Többi testrészem nem szokott remegni, csak a kezem... Nagyon ritkán stresszes helyzetben érzem, 'mintha a gyomrom feljebb jött volna, és a szívem a torkomban dobog', de ez tényleg ritka eset, általában akkor, amikor én idézem elő a stresszes helyzetet (pl. kalandparkban, mikor 10m magasan kell mászni).


(Évente 1x-2x iszok alkoholt, nem dohányzok, nem drogozok, szóval ezek kilőve.)


Bármi ötlet, hogy mi okozhatja ezt, és bármi, amit tudnék tenni ellene (vagy legalább csillapítani)?


Szerintem amúgy, ha elmúlna a stressz nagy része, akkor valószínűleg a remegés is elmúlna, vagy legalábbis csökkenne... Szóval, a stressz csökkentésére is jó lenne pár tipp :) (Ha lehet a gyógyszereket elkerülném, de ha nincs más megoldás, akkor az is jöhet...)


18/L



2019. máj. 28. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Szorongás. Pszichológus segít.
2019. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ötlet, hanem tény, hogy a stressz, izgulás, szorongás okozza. Pontosabban az adrenalin, amit a mellékvese szabadít fel, így készítve fel az izmokat a nagyobb munkára (menekülés vagy harc). Megoldás: nyugodtnak kell maradni, vagy sporttal levezetni a fölös energiákat.
2019. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Hogyan maradjak tudatosan nyugodt?
2019. máj. 28. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es leírta, hogy mi okozza. Annyi még hozzá, hogy ezt önmagad nem tudod kontrollálni, szóval ha a baj már fennáll, akkor nem elég azt mondogatni magadnak, hogy nem vagyok ideges. Detto ugyanilyen vagyok, gyógyszert kellett szednem. Szociális fóbia, pszichiáter foglalkozik vele. Ha nagyon súlyos, akkor nem elég a pszichológus. Nálad első körben lehet, hogy segít. Hiába akartam, nekem párhuzamosan mindkét orvoshoz járnom kellett és gyógyszert is szedek. Gyógyszert csak pszichiáter írhat fel, ha esetleg tájékozatlan vagy, pszichológus nem.

Nem irigyellek, tudom, miről beszélsz. Nehéz a gyógyulás. De akarni kell!!!

2019. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!