Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz hogy neha kifejezetten...

Igaz hogy neha kifejezetten lelki problema miatt alakul ki a rak, s hogy ez esetben a lelkiproblemat is meg kell oldalni hogy meggyogyuljon?

Figyelt kérdés
2019. jún. 1. 13:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom pontosan, hogy mi és hogyan okozza a rákot, nem vagyok sem orvos, sem biológus...

Viszont rengeteg állatnál is jentkezik a rák, nem csak kutyáknál, macskáknál, de patkányoknál is.

Ugyan szociális élettel rendelkeznek, illetve érzelmi inteligencia is kimutatható náluk, az egész biztos, hogy lelki problémáik abban az értelemben nincsenek mint az embereknek...

Kutyáknál és macskáknál azomban már megfigyeltek a rákos megbetegedések és a rosszabb minőségű tápok között összefüggéseket.


Amúgy a rákkutatók eléggé értik a rák okait, elméletben már meg van a gyógymód is, amit patkányoknál alkalmazni is lehet, embereknél azonban még nem, de 3-6 év múlva várható...

Szóval Ők nagyjából ismerik az okokat is és ha lenne valami ilyesmi, akkor az szerintem már a mainstreamben lenne...


Amúgy nyílván nem totálogikátlan feltételezés, mert autoimmun betegségekben miért ne lehtne szerepe a pszichének, de mint már írtam a jelenlegi tudásunk szerint nem ez a helyzet...


Viszont sokan a csodás gyógyulás reményében nem mennek el kezelésekre, ami hatalmas probléma!

2019. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
68%

Egy pszichológustól mit is várhatnánk??? :D


Majd ha linkelsz egy onkológusi véleményt ez ügyben!

2019. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

#10. Szerintem az is elég nagy baj, ha pszichológusok, azaz bölcsészek, ilyenekről értekeznek...

Ezt hagyják csak az orvosokra, biológusokra, kémikusikra, gyógyszerészekre.

Ha majd egy nurológus, pszichiáter és rákkutató csapat arra jut, hogy lelki problémák okozzák a rákot, akkor majd a gyógyításában segíthetnek a pszichológusok...


Különben meg Ők bár ismerik a lelket, a pszichét, stb. ez a tudás nem elégséges ahhoz, hogy a rákos megbetegedések és a psziché/lélek közötti kapcsolatokat, összefüggéseket vizsgálják!

2019. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
51%

Neurológus, onkológus*


(De akkor még az fizika is relevábsabb tudományág a rákkutatásban mint a pszichológia)

2019. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
51%
#13 Pontosan!
2019. jún. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
64%
Nahát akkor legalább ennyit olvasatok el! Az ember nemcsak egy test, akkor asztal lenne, hanem psziché is, és a kettő szorosan összefügg. Biokémiai szinten is, lásd endogén depresszió, ami lelki tünet, mégis vegyi anyaggal tünetmentesíthető. Minden területnek megvan a maga szakembere, a festő festeni fog, az építész meg építeni, de a művészet teljességét ők együtt adják. Az onkológus nem a lelki oldalt fogja vizsgálni, mert neki nem az a szakterülete, és a pszichológus sem fogja a molekulákat analizálni. De a gyógyulási statisztikák számadatai mindkét nézőpont képviselői számára feketén-fehéren kimutathatók, nem ködös belemagyarázások! [link]
2019. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
47%

Én nem vitattam, hogy lehet hozzá köze, bár a jelenlegi tudományos álláspont nem ez!

Viszont egy pszichológus egyoldalú tudása az összefüggések felderítéséhez kevés...

2019. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Asszem 77% erti igazan, hogy mire gondoltam. Nem azt mondtam, hogy csak a lelki problemat kell meggyogyitani hogy elmuljon a rak, hanem azt hogy azt IS, hogy anelkul utana eselyesen kiujul vagy nem hat annyira a kemo stb.
2019. jún. 2. 11:18
 19/28 anonim ***** válasza:
Ez nem 1 pszichológus, hanem számos pszichológus, ott a google gyűjtés, ha a pszichológusnak egyoldalú a tudása, akkor az onkológusnak is, és hogy "a jelenlegi tudományos álláspont nem ez" ezt te nem jelentheted ki, mert nem vagy rákkutató, és nem ismered a jelenlegi tudományos álláspontot. Főleg hogy egy ilyen konkrétan nincs is, az a tudományos álláspont, hogy a ráknak számos oka van, amiket még mindig kutatni kell. A lelki behatás egy ezek közül.
2019. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
51%

Mindenki azt hisz amit akar! Sajnos nem egy daganatos van a családomban, ők szerencsére nem hisznek ebben a humbugban - s évek óta tünetmentesek hála az onkológia gyógyszeres kezeléseknek!!! (kopp-kopp-kopp)


Ha egy daganatos a lelki problémákra fogja az okot -lelke rajta, joga van hozzá -, akkor van gond ha nem veszi fel a kezeléseket, és csak alternatívan akarja gyógyíttatni magát. S bedől a sárkányfűveknek, meg a pszicho blabláknak. Dehát az ő életük. Ennyi!

2019. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!