Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

A vírusos hasmenéssel járó betgségek beszéd útján terjednek?

Padtársam elkapta és ma suliba se jött,szerintetek tegnap elkaphattam tőle?

Keress kérdéseket hasonló témákban: betegség, hasmenés, fertőzés, vírus

jún. 4. 20:12  Privát üzenet  

A válaszok
Nem beszéd útján terjednek, hanem cseppfertőzés útján, ami azt jelenti, hogy ha egy beteg megfogja a kilincset, aztán Te is megfogod, majd azzal a kézzel eszel, akkor Te is megbetegszel. A védekezés a gyakori kézmosás, és vigyél magaddal a suliba kézfertőtlenítőt, amivel időnként töröld át a kezedet.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 4. 20:21 Privát üzenet

Istenem.... Cseppfertőzés beszéddel is terjed! Köhögéssel, tüsszentéssel, közeli beszéddel, nyálcseppek útján!

Amúgy jó esetben megúsztad kérdező, szerintem kutya bajod nem lett, hacsak nem lihegtél a szájába :)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 4. 20:33 Privát üzenet
Ami cseppfertőzéssel terjed, azt a beszéd, köhögés, tüsszögés, és a megfogott tárgyak is terjesztik. Kézfertőtlenítés, gyakori kézmosás segít védekezni.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 5. 05:33 Privát üzenet
A kérdező nem írta, hogy 5 centiről történő beszélgetésről van szó. Telefonbeszélgetéssel pl. biztosan nem terjed.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jún. 5. 18:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Több, mint egy éve küzdök különféle nőgyógyászati gyulladásokkal, két hónapja hasmenéssel. Hasonló tapasztalatok?
Hogy magyarázzam meg anyámnak, hogy hasmenéssel nem megyek holnap sehova?
Mit csináljak ezzel a hasmenéssel?
Szájpadhasadékkal születtem, viszont szeretnék értelmesen beszélni, lehetséges?
Mitől lehet az, hogy pár naponta elkezd fájni a torkom, egyfajta gombóc érzés keletkezik benne, ami beszéd közben rosszabb lesz?
Arra lettem figyelmes, hogy zavarosan beszélek, alig tudom kifejezni magam. Miért lehet ez? 24 éves vagyok és Férfi.

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!