Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csípő-keresztcsonti ízületi...

Csípő-keresztcsonti ízületi gyulladásom van. (Sacroileitis) Van itt olyan akivel infókat tudnék cserélni erről a betegségről?

Figyelt kérdés

#Sacroileitis
2019. jún. 7. 22:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon fájt, amikor belobbant nem tudtam menni, éjszaka is fájt, nappal ülve vagy fekve jó volt. Most semmi bajom, de tudom, hogy nem múlt el, ha 20 év alatt nem múlt el, már nem is fog. De szerencsére vannak több hónapos időszakok, amikor semmi bajom. Ha meg jön a fájdalom, akkor 10 napig szedek 2x8 mg Xefo-t, és elmúlik. A gyógytorna nagyon fontos. A Bechterew megnevezés már idejét múlt, időközben rájöttek, hogy itt több betegségről van szó, amik mind a HLA-B27 antigénnel vannak összefüggésben. A betegségek gyűjtőneve az angol irodalomban spondyloarthropathy (SPA), magyarul nem tudom hogy hívják. Akinél jelen van ez a fehérje, az hajlamosabb bizonyos gyulladásos betegségekre. Nem biztos, hogy kialkul, csak nagyobb az esélye, mint a többieknél. Ez egy genetikai vizsgálat, csak egyszer kell megcsinálni, nem változik. A diagnosztika nem könnyű, mert nincs egy olyan laborlelet vagy röntgen, ami egyértelműen kimutatja. Az alábbi panaszok esetén valószínű az SPA: 40 éves kor előtti kedzet, 3 hónapnál tovább fennálló panaszok, a panaszok reggel vagy pihenésre rosszabbak. A betegek 92%-a HLA B27 pozitív, de a HLA B27-es embereknek csak 8%-a beteg. Sacroileitis szokott még lenni a röntgenen vagy az MR-en. Ha semmi nem segít, akkor a biológiai terápiát is meg lehet próbálni, az többnyire segíteni szokott. Azt csak reumatológus szakorvos rendelheti.


Érdemes megkeresni Dr. Polgár Anna reumatológus főorvost akár államiban, akár magánban, ő nagyon ért ezekhez a betegségekhez. [link]


Sok angolnyelvú cikk van a témában:


[link]

[link]

[link]

[link]

2019. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A sacroileitis tud sugározni alhasba, hajlatba is? Mert az alhasam is borzasztóan fáj. A térdem is, mintha marna, égne. Tud ilyet?
2019. jún. 9. 20:12
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen, de nem kizárt. Leggyakrabban a derékba, combba, lágyékba sugárzik.
2019. jún. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen, a derék és a comb a legrosszabb.. remélem hamarosan jobb lesz.. köszönöm az infókat, nagyon hasznos volt.😊
2019. jún. 10. 00:38
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Érdemes lenne kipróbálnod a természetes gyulladáscsökkentőket is mint pl a gyömbér, kurkuma, halolaj, amiknek nincs káros mellékhatásuk.

Jobbulást!

2019. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!