Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Torok-mandula gyulladás,...

Torok-mandula gyulladás, szenvedés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hete nagyon fáj a torkom, elmentem orvoshoz, (azt mondta tuszos mandula gyulladas) adott antibiotikumot, ma le is jart el is fogyott, rendszeresen szedtem idoben. Semmi nem valtozott, ugyan ugy fáj a torkom es feher a nyelvem es nyirok csomoim megduzzadtak. Mit csinaljak?

#mandula #torok #torokfájás #mandula fáhdalom #nyelés panasz #nehéz nyelni
2019. jún. 14. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Tenyésztésre kellene kenetet venni a torkodból, hogy célzottan tudjanak kezelni. Fül-orr-gégére kellene menned, ezt ott tudják megcsinálni. Tudd megmondani, mit szedtél be pontosan.

Jobbulást.

2019. jún. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fül orr gégére menj,ahogy az 1es írta. Ha nem gyógyul,lehet ki kell venni míg nem csinál nagyobb bajt. Sajnos én is így jártam, ki is kapták sos-ben.
2019. jún. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Addig is szopogass Tantum Verde tablettát,a sima zöldet. Kissé zsibbaszt és fertőtlenít is.
2019. jún. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi. Kijott rajtam sajnos kiutes. Mononukleozis gyanuja miatt (oevos szerint nem az, de jobh megnézni) kaptam beutalot vervetelre
2019. jún. 14. 14:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen antibiotikumot kaptál? Penicillinre nem vagy érzékeny? Anno engem mononukleozissal nem is küldtek vérvételre, de injekcioban nyomták az Augmentint és kiütéses lettem én is. Ha allergia akkor pedig életveszélyes próbálkozni vele!
2019. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia! Ugyan aztkaptam mint te, ugyab azt az antibiotikumot es kiuteses lettem.
2019. jún. 14. 22:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Akkor ezt a dokidnak tudni kellene, valoszinüleg allergia az antibigyóra. Ezzel nem szokás szórakozni.

A mononukleozis lassan múlik, nekem a szemem is bedagadt, hetekbe telt mire normális lett a fejem, csak tüneti kezelése van sajnos, ha tényleg az van neked is. Máj ultrahangot szoktak még kérni, mert megnagyobbodhat és az is veszélyes (megrepedhet, azthiszem), tehát fizikailag sem érheti nagy nyomás/ütés. Kitartás! És semmiképpen ne fogadj el penicillines antibiotikmot...

2019. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elozonek:vegul voltam orvosnal, mononukleozisom volt es a hazi orvos nem gondolt ra csam felirt gyogyszert a torkomra es hat a mononu. Mar veget ert de a gyogyszer miatt az egesz testem kiuteses voros kanyaro szeru lett. Ez termeszetes mert mononuk.ra antibiotikum ezt teszi
2019. jún. 16. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!