Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Testszerte enyhe izomránvásaim...

Testszerte enyhe izomránvásaim és remegéseim vannak kb. másfél éve. Ez lehet pszochés alapon?

Figyelt kérdés
Akkor volt 2 nagyobb műtétem ami nagyon megviselt pszichikailag. Akkor kezdődtek ezek a problémák. Magnézium, b vitaminok nem segítenek rajta. Az utóbbi hetekben már olyan szinten rezegnek bennem dolgok, hogy komolyqn megijeszt. Közben pánikbeteg vagyok, és generikus szorkngásom van. Magyarán iszonyatosan szorongok a nap szinte minden perceben. Nem tudom ez e az ok. Vagy valami gerincprobléma. Mert a hosszú felkvés és lábadozási idő alatt a gerincferdülésem is komoly panaszokat okoz? Örülnék ha olyqn írna akinek volt/van hasonló. Olyan érzés mintha mobil rezdülne meg a lábamban, fenekemben, vagy mellkasomban. Plusz pici izomrángások is vannak a szememnél meg az oladalamban,karomban is volt már. Nagyon kétségbe vagyok esve nincs e komoly baj? Egyébként fájdalmaim nincsenek, más panaszom nincs.

2019. jún. 14. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Neurológiai kivizsgálás szükséges, kedves kérdező. Maga az izomrángás teljesen normális jelenség, de mivel ilyen mértékben van jelen már ki kellene vizsgálni.
2019. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést mert pont az orvost szeretném elkerülni. Vagy ha már menni kell akkor célzottan indulni nem vaktában rohangálni egyiktől a másikig. Ezért lenne jó ha olyan írna akinek már volt ilyen.
2019. jún. 14. 12:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok és orvos. Mégis mit vársz? Hogy szépen megnyugtatnak, hogy nincsen baj? Őszintén a franc se tudja, hogy mitől fasciculálsz, lehet szimplán stressztől, de lehet motoneuron betegség első jele, és attól, hogy XY Józsinak két hét alatt elmúlt nem biztos, hogy neked is el fog. Ki kell vizsgálni.
2019. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Képzeld nem azt vártam. És pont ezért nem akarok orvoshoz menni, mert ebből a bunkóságból már elegem van és nem bízom az orvosokban mivel már majdnem eltettek láb alól. Sajnos eddig bármi bajom volt mindig nekem kellett, hogy rájöjjek. Nem fogok egyik bunkó orvostól a másikig rohangálni ha nem muszáj.
2019. jún. 15. 09:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Ok nélkül nem szoktunk bunkók lenni a betegekkel. Azt ki kell érdemelni. Ha egy beteggel minden orvos bunkó akkor ott a beteggel van a baj.
2019. jún. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Komolyan? Akkor biztos bennem volt a hiba, hogy 8 hónapig voltam kénytelen lyukas tüdővel élni miközben az orvosok egy része azért orditott velem mert nem akartam az asztmára való szteroidot fújni mivel ptxre nem hatott. A másik fel meg azért mert nem iratok fel magamnak valami antipszichotikumot mert szerintük attól kaptam volna levegőt. Elnézést kérni is elfelejtettek mikor kiderült mekkorát hibáutak és majdnem eltettek láb alól. A betegség amit említesz pedig nem jár olyan tünetekkel ami nekem van. Úgy elmehetsz a francba az összes xarházi kollégáddal együtt. Tisztelet a ritka kivételnek!
2019. jún. 15. 13:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Na igen. Pont erről beszélek. Egyrészt egy PTX sem tart 8 hónapig, tehát ott más is volt a háttérben, továbbá az izomrángás szaknyelven fasciculatio tipikus motoneuron tünet, de neuropathiákban is előfordulhat. Egyébként te tipikusan az a beteg vagy, aki saját maga legnagyobb ellensége, ugyanis pont ez a primitív, kihaénnem, én mindent jobban tudok mentalitás az, ami nagyon megnehezíti az anamnézisfelvételt és így a diagnózist.


Mindenesetre azt, tudom mondani, hogy akkor old meg magad a problémád, habár úgy látom rajtam kívül nagyjából mindenki nagy ívben tesz a kérdésedre.

2019. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tart egy ptx 8 hónapig? Mert ha nem kezelik elmúlik magától? Idióta. Szerinted viccből volt torachotómiám? Miért hullott ki a hajam és fogytam 12 kilót ezalatt az idő alatt? Miért voltak tipikus ptxes tümeteim és azóta miért nincsenek? De te látatlanban megmondod mi bajom volt. Taps! A remegés pedig már megoldódott, egy gyógyszer mellékhatása volt. Szintén taps! Te pedig vagy nem vagy orvos vagy a szakmád legalját képviseled. Amit itt csinálsz az is elég undorító. Egy olyan embert szekálsz kizárólag gonoszkodásból akit már súlyosan traumatizáltak az orvosok félrekezelései és bánásmódja. Takarodj el innen azt ajánlom. Keress valami elfoglaltságot magadnak a trollkodás helyett. Szanalmas életed lehet ha ebből nyered az energiád.Egyébként sem releváns már a probléma.
2019. jún. 16. 08:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ilyen baromi okos vagy. :-)
2019. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Elképzelhető hogy bening fasciculation syndromád van, ami veszélytelen, és izomrângást okoz testszerte, én elmentem két neurológushoz, mind2en ezt állapították meg, zavaró de ez van
2019. jún. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!