Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet fodros a nyelvem...

Mitől lehet fodros a nyelvem széle? Volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

Már pár napja éreztem, hogy felül a nyelvcsúcson fáj egy kis ponton. Nem erősen, de mégiscsak fáj. Nézegettem, de nem láttam rajta semmit. Aztán észrevettem, hogy rossz helyen néztem, a széle teljesen fodros, mindkét oldalon, szinte szimmetrikusan. Kerestem, hogy mi lehet ez, de mindenhol csak féloldalit találtam, meg rosszul is lettem az öndiagnosztikában:)

Csak pár nap múlva tudok dokihoz menni, de addig nem akarok megbolondulni. Segítene valaki, akinek volt már ilyen? Tudom, hogy nem biztos, hogy nekem is az, de ötletem sincs, hogy mitől lehet.



#fodros nyelv #nyelvbetegség
2019. jún. 16. 15:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Fodros? Olyan mint a "Pseudobiceros hancockanus"? Vagy mint a tölgyfalevél hillámos széle? Vagy mintha "csővé" csücsörítenéd a nyelved? Mert ez így nem tiszta...
2019. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az első semmiképpen.inkább a tölgyfalevelet mondanám, csak ugye nem lapos. A "fodrok" olyan vastagok, mint a nyelvem többi része, csak felváltva "beugrás" van, mellette meg "fodor". Talán így érthető, bár nem biztos :)
2019. jún. 16. 15:51
 3/19 anonim ***** válasza:
Akkor lehet ugyanattól fodros, mintha féloldali lenne (ahogy írtad), csak itt mindkét oldalon. Sosem láttam vagy hallottam még ilyen "fodros nyelv" dologról.
2019. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy mást ír arra, ha a bal oldalon és mást, ha jobb oldalon. Tehát a kettő együtt nem lehet.(Nyilván lehet, ha olyan peches vagyok, de csak nem pont egy időben lett beteg a májam, meg mondjuk a vesém.)
2019. jún. 16. 16:12
 5/19 anonim válasza:
Nekem egyszer fogorvos után volt ilyen
2019. jún. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem voltam fogorvosnál, így az kilőve:(
2019. jún. 24. 19:10
 7/19 anonim ***** válasza:

Azóta, hogy a kérdést kiírtad, eltelt az a "pár" nap. Azt mondtad, orvoshoz fogsz menni. Voltál már? Mit mondott?


Én vagyok az első két hozzászóló.

2019. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Voltam.Sajnos az a baj, hogy semmit.Nem tudja mitől van, és ahogy elnézem, nem is érdekli:(
2019. jún. 25. 19:26
 9/19 ZsoltiGyor válasza:
Szia, nekem is ilyen a nyelvem. Rajottem, h nekem azok a fodrok a fogam közötti rések, hézagok lenyomatai, ha egy kicsit nekik nyomom a nyelvem. Kíváncsi vagyok hogy neked is attol van e. Nekem ráadásul a nyelvem eleje térképnyelvre hasonlóan végig mélyen barázdált, amik érzékenyek és fájnak pl fűszere.. Erre az egészre rajon meg az, hogy folyamatosan lepedékes a nyelvem, amit naponta többször dorzsolve kisebb nagyobb sikerrel el kell távolítanom. Elmentem természetesen vele több orvoshoz is és vki azt mondta, h ő nem lát semmit furcsat. A másik, hogy sima térképnyelv. A harmadik, h kenkem A virmain olajjal.. Próbáltam már az összes szajvizet, voltam gasztroenterológusnal és semmi. Előzménykeppen annyit, hogy nekem volt egy durva két évem, mikor antibiotikumokat kellett szednem, és talán az tette be a kaput...
2019. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nekem elmagyarázta, hogy van egy olyan betegség, hogy terkepnyelv és az milyen érdekes, de nekem nem az van. Mondom, igen ez jól láthatóan nem az, de akkor mi? Nagyon örülök neki, hogy orvosként ismer 1darab nyelvbetegseget, de annál meg én is többről tudok. Szóval csak azt tudom mondani, kossz a semmit, doki😀 Azóta is fodros, és azóta se tudom, hogy mitől. Igazából belső szervi okra gondolok, de mivel van egy pár belső szervem, tök jó lenne leszűkíteni a lehetséges okok számát...
2019. okt. 21. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!