Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom? Mit vehetnék...

Mi lehet a bajom? Mit vehetnék be gyomorfájdalomra, már nagyon elviselhetetlen.

Figyelt kérdés

Sajnos már elég régen kezdődött az egész, úgy 2-3 hónapja, hogy időnként hangosan korogtak, morogtak a beleim, nagyjából étkezések után. Aztán elkezdtem puffadni is időnként, illetve sokat büfögök.Egyszer annyira rosszul lettem, sokat volt hányingerem is és lett is belőle hányás. Ez a morgás még megmaradt, most szombattól pedig hasmenésem is volt, bármit ettem, kijött belőlem.. Tegnap 2 Immódiumot vettem be, mert már nem mertem itthonról elmenni. Azóta nem is volt székletem, de ma is erősen korog a gyomrom, és ma már egész nap fáj is, puffadt is a hasam, folyamatosan böfögök... :( Vettem be savlekötőt is, de szinte csak rosszabb lett tőle. Próbálok, zsírosat, nagyon savtermelő ételt nem enni, de nem jobb. Mit tehetnék?

Előre is köszönöm!


2019. jún. 18. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérvényt nyújtsunk be, hogy menj el orvoshoz, vagy elég ha valaki itt lehülyéz?
2019. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, de ha most elmegyek a háziorvoshoz, hónapok, mire bejutok gasztroenterológiára. Jó, valamit talán háziorvos is felírhat addig, bár gyanítom, hogy azt fogja, amit anyukámnak is szokott, ha gyomorégéssel megy el hozzá: pantoprazolt, ami semmit nem segít, kb...
2019. jún. 18. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, ha gyanítod akkor hagyd a fenébe.
2019. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tenyleg menj el orvoshoz addig is kerülni kell minden zsíros cukros fűszeres nehez ételt. Csokit gyors és egyeb "műanyag" etelt chips és társai szénsavas italok és gyümölcslevek illetve a bolti tea pl fuze es társai. Felvágottak virsli a túl sok tejtermék utóbbit lehet csak mértékkel. Amit szabad parolt dolgok pl hal csirke zöldségek főtt krumpli (a sült nem) rizs és a tésztákat is kerüld. Persze a bolti kakaó sem engedett. Amit szabad inni víz tea (filteres) nagyon jó a gyömbéres vagy a fahéjas otthoni változat. Jó lenne ha minel több vizet innál mert ha csak a szentablettat es tarsait eszed az csak beléd köti a bacikat sokat kell inni hogy ki is menjen. Mozogj többet a savlekötőt nem ajánlom nem megoldas de pl salvus vízből napi egy pici pohárka sokat segít.
2019. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia,

köszönöm szépen!

A rizs nem ajánlott? Pont az előbb ettem azt, mert már nem tudtam mit kitalálni.. Igen, aznap, amikor rosszul lettem, chipset is ettem, sajnos.

Húst nem eszem, úgyhogy így kicsit még nehezebb a helyzet. Most csináltam magamnak kamillateát, mert azt hallottam, hogy talán az segít, meg remélem a gyomorfájdalmon is. Az utóbbi időben elég sok zabkását ettem. Azt sem szabad?

2019. jún. 18. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 voltam rizst ehetsz a tészta nem ajánlott a húsoknál inkább a csirke mint más és az is inkább pároltan az a baj a tojast sem minden gyomor szívesen fogadja be vagy is az enyém nem nagyon szerette ha valami édesre vágysz akkor a sima piskóta az amit azt mondom hogy lehet de ilyen ultracsokis cukros töltött valamiket nem kellene. Vagy nem tudom mennyire eszed meg a lencsét az is jó akkor a meggyet cseresznyét kerüld ha gyümölcsöz ennel inkabb banan legyen vagy körte szilva. Es a csipős ételek sem jók nem mondom hogy nem lehet a hús levesben bors csak azt hogy mértékkel.
2019. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm, ezeket mindenképpen megfogadom! Banánt minden nap eszek, meggyet, cseresznyét ritkán.
2019. jún. 18. 21:58
 8/9 A kérdező kommentje:
Lencsét is szeretem, köszi!
2019. jún. 18. 21:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Alábbi tünetek alapján esetleg gluténérzékenység.

Jo régi a kérdés, végül mi lett?

2020. aug. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!