Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hőemelkedés kezelésére létezik...

Hőemelkedés kezelésére létezik valamilyen természetes megoldás?

Figyelt kérdés
Nem akarok lázcsillapítót szedni. Úgy tudom, csak a tüneteket enyhíti.
2019. jún. 22. 17:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Megfogsz lepődni, de ma már lázat sem kell csillapítani! A legújabb nemzetközi ajánlás, hogy még a 40 fokos lázat sem kell csillapítani, csakis akkor, ha nagyon rossz a közérzeted. Az immunrendszered védekezik a kórokozók ellen, amikor lázas vagy, a láz pusztítja a vírusokat. Ha csillapítod, elnyújtod napokkal a gyógyulásodat. A láz magától lemegy, amikor elvégezte a dolgát. Olvass utána!
2019. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó, csak úgy nem lehet élni.
2019. jún. 22. 17:45
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja és mek is akarok.
2019. jún. 22. 17:45
 4/18 anonim ***** válasza:
38%
Ne legyél már ekkora tejbetök, te jó ég! A hőemelkedés semmi!
2019. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi az a hőemelkedés? Ex pasim nyávogott miatta feszt meg szedett lázcsillapítót tök feleslegesen. Autoummun betegeknek többségében magasabb a hője. Nem kell vele semmit tenni.
2019. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok autoimmun beteg. Múlt héten 36,6 volt. Annyit szeretnék tudni, hogy le lehet húzni gyógyszer nélkül.
2019. jún. 22. 18:28
 7/18 anonim ***** válasza:

Ettől nem tejbetök!

Én észreveszem magamon, hogy ahogy telnek az évek, egyre rosszabbul reagálok a lázra.

Tizenévesen még lázzal is jöttem-mentem, ma meg már egy hőemelkedés is ledönt a lábamról és szenvedek, nincs erőm.


A kérdésre a válasz: hűtőfürdő.

Bár jó eséllyel a szervezet visszaemeli a test hőjét, de ideiglenes megoldásnak jó lehet.

Nekem amúgy gyerekkoromban is csinálták, hideg vizes kádfürdő, vagy hűvös zuhany.


1-2 éve hallottam kisgyerekes ismerőstől, hogy nem csillapítja a lázat. Nagyon meglepődtem.

20 éve voltam kisgyerek, az nem olyan nagy idő, és akkor egyből gyógyszer kellett, ma meg semmit nem teszünk? NEkem ez nagyon fura. És érdekes, akkor is meggyógyultunk, csak közben azért tettek valamit a szüleink, hogy ne szenvedjünk. Mert oké, hogy a szervezet a kórokozóval veszi fel a harcot, de azt lássuk be, hogy a láz nem egy normális üzemállapota a testnek.


Nyugodtan vegyél be egy lázcsillapítót, ha van otthon. Nem lesz semmi baj, egy szem még nem azt jelenti, hogy gyógyszert szedsz. Ez meg nem olyasmi, amit folyamatosan szed az ember, vagy rászokna, vagy mellékhatása lenne.

Bár már este van, ha el tudsz aludni, akkor éjjel jól kiizzadod, az is természetes megoldás.

2019. jún. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék gyógyszert bevenni. Nem oldja meg a problémát. Ha elmúlik a gatása, ismét felmegy.

Természetes megoldást keresek. Teát,gyógynövényt,természetes alapú gyógyszert

2019. jún. 22. 19:32
 9/18 anonim ***** válasza:
Várj te most azt hiszed a 36,6 az hőemelkedés?
2019. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az a normális. De most 37.4
2019. jún. 22. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!