Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Fejfájásra van valami természe...

Fejfájásra van valami természetes megoldás? Egy fájdalomcsillapító sem mulasztja el tartósan.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 16. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Igyál meg fél liter vizet és menj sétálni egy nagyot a friss levegőre, nálam ez bevált. Jó rá még a fejmasszázs is.
2017. ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 huskym22 válasza:
100%
Ha keveset alszok, vagy ha sokat stresszelek vagy ha kevés vizet iszok, akkor mindig fáj a fejem, és egy idő után akkor is, amikor nincsen szellőztetve rendesen és túl meleg van a szobában, ilyenkor kezd elfogyni az oxigén. Ha ezt kezdi megérezni a fejem, azonnal ablakot nyitok oxigéncsere miatt. Stressz ellen nekem bevált a valeriana és az night verzioja is. gyógynövényes stresszoldó.
2017. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 huskym22 válasza:
100%
az előbb elfelejtette írni, hogy azok az úgymond sima fejfájásra jók, de a migrénesre nem biztos. és az időjárás is sok mindent befolyásol.
2017. ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

SZEX!

Exemnek mindig segített!

Sőt, menstruációs görcsökre is ideális görcsoldó volt mindig! ;)

2017. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem az étrendváltoztatás segített.
2017. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd kérlek az étrendváltoztatást? Igazából nem eszek zsíros/egészségtelen ételeket, de sajnos gyümölcsöt vagy zöldséget sem tudok minden nap enni.
2017. ápr. 18. 19:25
 7/16 anonim ***** válasza:

Ami nekem jó, az nem biztos, hogy rajtad is segít, de azért leírom. Azokat az ételfajtákat, amikről régóta gyanítottam, hogy érzékeny vagyok rájuk (tejtermékek, gabonák) elhagytam, és csökkentettem a szénhidrátbevitelemet. Nem fogyasztok feldolgozott ételeket, étolajat, cukrot, inni pedig vizet vagy gyógyteákat szoktam. Korábban gyakran fájt a fejem, most már ha nagy ritkán fáj, tudom, hogy valamilyen betegség kerülget (nátha, influenza). Ja és nem szedek semmilyen gyógyszert, csak természetes gyógymódokat használok. Még mindig finomítgatom az étrendemet, mert maradt még pár apró, de kellemetlen tünetem, ami nem múlt el.

Neked annyit ajánlok, hogy egyél természetes ételeket, és olvass utána a hisztamin- és szalicilát-intoleranciának. Hogy neked mik a problémás ételek, arra neked kell rájönnöd, kitapasztalnod. És persze fennáll az a lehetőség is, hogy alapvetően nem az étrendeddel van a gond, hanem az életmódoddal vagy mással (mozgás, alvás, látásproblémák, stressz, káros szenvedélyek). Egyszerre több tényező is belejátszhat, de egy egészséges étrend mindenképpen hasznos lehet, én ezzel kezdeném.

2017. ápr. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A fő tudnivaló, hogy a fejfájás millióféle oknak lehet a tünete. Azért van egy fejfájásambulancia (keress rá), mert olyan sokféle oka van, hogy egyetlen szakorvos vagy háziorvos sem képes átlátni az összeset, és oda lehet küldeni, akivel nem tudnak mit kezdeni máshol.


Jó lenne az okát tisztázni, ha rendszeres. Attól függ a gyógymód is.


A legegyszerűbb okok a kialvatlanság, a folyadékhiány, a szemészeti probléma. Szemészhez mindenképp menj el, mert lehet, hogy ott szüntetik meg a fejfájásodat.


Általában jó természetes gyógymód a gyógymasszázs, de az sem csodaszer, ha az okokkal nem foglalkozol.

2017. ápr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A fejfájás az egyik legbonyolultabb fájdalom.

Rengeteg, olykor egymásnak ellentmondó dolgok is okozhatják.

Magas vérnyomás okozhat fejfájást, de az alacsony vérnyomás is. Alacsony vérnyomásra jó egy csésze tea, kávé és sok folyadék, míg ugyan ez magas vérnyomásra nagyon rossz.

Okozhatja a fejfájást belső ideiglenes vagy végleges testi elváltozás, idegen test, vagy több millióféle kémiai vegyület, illetve a fizikai paraméterek.

Átvonuló frontok esetén is ugyan úgy fájhat a fej, mint a szénmonoxid, vagy széndioxid mérgezés miatt.


Alapvetően a legpraktikusabb gyógymód a kevés hűvös folyadék és pihenés-alvás. Ez ösztönös.

Mivel írtad, hogy egy fájdalomcsillapító se hat, így célszerű elmenni háziorvoshoz és kérni pár beutalót kivizsgálásra. (Vérnyomás mérés, szemészet, fül-, orr-, gégészet, nyaki és/vagy koponya rtg/ct....stb.)

Néha lehet egészen egyszerű a megoldás, míg néha komoly bajokat jelent a fejfájás.

2017. ápr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A fül mögötti részen, annak tövében a kisujjad hegyével tapogatva találsz a cimpa magasságában egy nyomásra besüppedő, fájdalmasan érzékeny, apró kis gödröcskét. Valóban olyan apró, hogy csak a kisujj hegye fér bele.

Ha megleled, nyomd meg 9sec ideiig erőből, amennyire csak a fájdalomtól bírod. (Előtte leülni támlás székre és mély levegő...)

9 sec szünet után ezt még kétszer ismételd. Ezután fél óráig nem szabad újra próbálni.

A nyomást mindkét füleden egyszerre végezd, ez fontos. Akkor is, ha féloldalasan érzékeny a pont, illetve fáj a fejed. Ha jól csináltad, pontosan a fájdalom helyére fogsz egy éles nyilallást érezni, ne lepődj meg rajta.


Kb. 3 percen belül múlik a fájdalom, 15..20 perc után teljesen megszűnik. Makacsabb esetben a kezelést néhányszor ismételni kell. Miértjét kifejteni itt rövid a hely, de működik rendesen és a sok pirulás mérget nem kell beszedegetni, ha az ember ezt a módszert használja.


Tapasztalataim szerint ha jól csinálják, lényegesen hatékonyabb és gyorsabb is a szokásos, fejfájás elleni tablettáknál, ráadásul nemcsak a tünetre hat, a kiváltó okot is kezeled vele.

Ha ez a módszer többször ismételve sem segít, a fájdalom pedig több napig is kitart, vagy gyakran ismétlődik - akkor szervi rendellenességre gyanakodnék. Ebben az esetben feltétlen fordulj vele egy lelkiismeretes orvoshoz, aki elküld mindenféle kivizsgálásra és nem egyszerűen csak felír egy doboz tablettát - ne is lásson legalább egy jó hónapig...

A fejfájás egy tünet, az okot kell mihamarabb kezelni, nem elsősorban az okozatot.


Természetesen kockázatok és mellékhatások tekintetében keresse fel kezelőorvosát, gyógyszerészét... bla bla bla.

2017. ápr. 23. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!