Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy okozhatja? Mi...

Pajzsmirigy okozhatja? Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Hónapok óta hullámzó a közérzetem. 15 ezer körül mozog a feherversejt szamom, a verkepem többi eredménye jó. Ízületi fajdalmaim vannak, égő, viszkető érzés a torkom környékéről indul, ami pirossággal jár (időnként). Csináltak hasi UH-t, allergia tesztet, immun-autoimmun irányú verkepet, gyomortükrözést, nyaki-koponya MRI-t és mind negatív. A nyaki UH mutat diffuz, tömeges szerkezetű pajzsmirigyet, cisztákat a pajzsmirigy lebenyben, illetve több, echodús, reakriv nyirokcsomót, néhány mm nagyságúak a cisztak és a nyirokcsomok is. A nyakam két oldala kissé meg van duzzadva, viszont a pajzsmirigy verkepem tökéletes. Holnap lesz nyaki lágyrész CT, de nagyon meg vagyok ijedve. Grátiszban az utóbbi 1-2 évem elég stresszes volt mind munka, mint magánélet területen, nagyon fontos embereket vesztettem el. Van valakinek ötlete, mi lehet ez? Lehet valami igazán komoly bajom? Nagyon ra vagyok stresszelve és dohányzom is, ami biztosan nem javít a helyzeten. 30 éves nő vagyok.

2019. jún. 23. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Pajzsmirigy vérkép tökéletes."


na ezt most felejtsd el. Nincs ilyen hogy tökéletes.


Írd meg, hogy mik pontosan ezek az általad említett "tökéletes" pajzsmirigy értékek, mellé írva a referencia tartománnyal (mi számít jónak).


Hány orvosnál jártál a problémával? Kikérted több véleményét,úgy, hogy az előzőét nem adtad neki oda előre?



Hány kg vagy és hány centi?


Mozogsz?


Milyen étrended van?

2019. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

THS 1,52

Szabad T4 13,3

Anti TPO <10

THS receptor 1,03


Jártam 7-8 orvosnál, senkinek nincs ötlete, endokrinologus egyelőre annyit mondott, várjuk meg a CT eredményt, pajzsmirigy gyulladasra gyanakodik, illetve egy immunologus annyit mondott, lehet valami vérképződesi zavar miatt magas a feherversejt.

167cm vagyok és 70 kg, fogytam egyébként az utóbbi 1 évben 15 kg-t, egészségesen igyekszem táplálkozni és legalább heti 3-4 alkalommal edzek komolyan.

2019. jún. 23. 15:21
 3/16 A kérdező kommentje:
Illetve gyakran faj a nyakam, tarkóm, ha bekenem lóbalzsammal, az szokott javítani a helyzeten. Továbbá gyakran érzem, hogy “remeg” a felső testem.
2019. jún. 23. 15:23
 4/16 anonim ***** válasza:

Mi a referencia tartomány.


Ahány labor, annyi tartomány.


Azaz, hogy normális tartományban van-e vagy sem.


Aztán mondok véleményt.

2019. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

THS 1,52 tartomány 0,4-4

Szabad T4 13,3 tartomány 11,5-22,4

Anti TPO <10 tartomány <35

THS receptor 1,03 tartomány <2

2019. jún. 23. 15:26
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha 167 / 85kg voltál huzamosabb ideig, az egy gyengébb izületekkel / vázzal rendelkező embert kikészíthet egy időre.


De még fiatal vagy, szóval ha pl emiatt fájnak is az izületeid, ha fogysz még egy kicsit és megtanulsz jól mozogni, akkor simán helyre tudsz jönni 1-2 éven belül. Ugye azért tart hosszabb időbe, mert az izületek és kötőszövetek anyagcseréje hónapokba telik!!!



Kitartás.


De azért írd le a tartományokat! A tsh-d ezek alapján alacsonynak tűnik amúgy.

2019. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A mozgással nincs probléma, 15 évet magas szinten sportoltam, aztán amikor abbahagytam, akkor jöttek fel a kilók. Nyilván ez megviselte a szervezeteket, de az alap izomzatom megfelelő és a mai napig nagy a teherbírásom. Nem mondom, hogy nadszal vékony vagyok, de sok az izom rajtam és a testalkatomat látva többen el sem hiszik, hogy 70 kg vagyok. A TSH-t nem mondanám e szerint a tartomány szerint alacsonynak, bár persze nem értek hozza.
2019. jún. 23. 15:29
 8/16 anonim ***** válasza:

"THS 1,52 tartomány 0,4-4"


Ezek elég tág tartományok, belemehetnénk statisztikába, de azért egyszerűen te is láthatod, hogy nem lehet mindegy, hogy valami 0.4, vagy 4. Nem lehet mindkettő normális. Vegyük a fizetésed. Neked mindegy, hogy 100 ezret kapnál vagy egy milliót? 0.4 a 4hez pont így aránylik.Ilyen korban én látnám a TSH-t pl 2 körül "normálisnak". De ehhez tudni kell, hogy ugye az egészészégbiztosító cégek / tb nagyokosok húznak egy határt, hogy oké, akkor ennyi pénz van, ez alapján ez a normális, mert ennyit még el tudunk látni. HIába az egy nagyon nagyon diszfunkcionális érték, olyan, ami igen is az ÉLETMINŐSÉG érdekében kezelendő. Ja és tegyük hozzá, hogy ezen laborleletek szerint egy 18 éves nőnek ugyanolyan hormonrendszere van, mint egy 80 éves mamának :DDDDDD


De a mai orvoslás az életbentartásról szól, ma is olvasok itt egy topikot, hogy 96 éves nőnek peacemaker? Hát normális margit? mi a f@$z baj az orvosokkal?


"Szabad T4 13,3 tartomány 11,5-22,4"


Ugyancsak, itt ugye egyik szám kb a duplája a másiknak (11.5*2= 23 :D) Azért az se mindegy, hogy 1 szem nyugtatót vesz be az ember, vagy 2-t. Hülye példákat hozok, hogy szemléltessem, hogy milyen abszurdak ezek a tartományok. De amúgy ez is inkább az alacsonabb tartományban van neked.


Anti TPO <10 tartomány <35


Itt is jóval közelebb vagy a 0-hoz mint a tartomány felső értékéhez, ezt is inkább alacsonynak mondanám.


THS receptor 1,03 tartomány <2"


Ez kb normális.



Más hormonok?

Egyéb labor? (TARTOMÁNYOKKAL!!!)

2019. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Étrend?


Edzés rutin?

2019. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jódot szoktál bevinni?


Nézettél értéket? (kb 10ezer+ egy mérés, szóval nem igazán szeretik TBre csinálni a dokik, érdemes magánlaborban megnézetni )

2019. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!