Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy okozhatja? Mi...

Pajzsmirigy okozhatja? Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Hónapok óta hullámzó a közérzetem. 15 ezer körül mozog a feherversejt szamom, a verkepem többi eredménye jó. Ízületi fajdalmaim vannak, égő, viszkető érzés a torkom környékéről indul, ami pirossággal jár (időnként). Csináltak hasi UH-t, allergia tesztet, immun-autoimmun irányú verkepet, gyomortükrözést, nyaki-koponya MRI-t és mind negatív. A nyaki UH mutat diffuz, tömeges szerkezetű pajzsmirigyet, cisztákat a pajzsmirigy lebenyben, illetve több, echodús, reakriv nyirokcsomót, néhány mm nagyságúak a cisztak és a nyirokcsomok is. A nyakam két oldala kissé meg van duzzadva, viszont a pajzsmirigy verkepem tökéletes. Holnap lesz nyaki lágyrész CT, de nagyon meg vagyok ijedve. Grátiszban az utóbbi 1-2 évem elég stresszes volt mind munka, mint magánélet területen, nagyon fontos embereket vesztettem el. Van valakinek ötlete, mi lehet ez? Lehet valami igazán komoly bajom? Nagyon ra vagyok stresszelve és dohányzom is, ami biztosan nem javít a helyzeten. 30 éves nő vagyok.

2019. jún. 23. 13:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Persze, el lehet veszni a verkepben. A többi eredményt nem írnám le, kb 100 db értéket néztek az elmúlt 1-2 hónapban, mind hazaérteken belül mozgott, kivéve a feherversejt (WBC), ami 10 ezerig jó és nekem 15 ezer. Nyilvánvalóan viszonyítás kérdése az összes tartomány, hogy mihez van közelebb vagy mihez nincs.


Két olyan értek van, ami a tartomány széléhez esik:


Hemoglobin: 154 (tartomány: 120-155)

Hematokrit: 0,44 (tartomány: 0,35-0,45)


Inkább az érdekelne, hogy a nyaki UH eredményemről tudna e valaki véleményt mondani:

“A pajzsmirigy lebenyek mérs. tömegesebbek, szerkezet diffúz, durvább.Bal oldalon több 6 mm nagyságú és kisebb, jobb oldalon több 4 mm nagyságú és kisebb cysta van.

A nyaki nagyerek környezetében és a sinmandibularisan mko. néhány mérs. nagyobb, ovális, centrumában echodús, reaktív nyirokcsomó látható.”

2019. jún. 23. 15:45
 12/16 A kérdező kommentje:
Jódot nem néztek, egyébként a majdnem az összes érték magánlaborban készült, a pajzsmirigy értékeket mind ott nézték. Volt pár olyan verkep, amit pl a László kórházban csinaltatott az immunologus orvos, azok értelemszerűen nem magán alapon készültek.
2019. jún. 23. 15:47
 13/16 anonim ***** válasza:

Nézesd meg a jódot, akkor ez már nem egy nagy költség.



Ha a jód alacsony, akkor szinte biztos, hogy az a baj. De olvasgass utána, például (ha angolul beszélsz, tudok sok forrást küldeni, nagyon sok embernek segít a jódpótlás)


Pl: [link]



Így ránézésre egyértelműen pajzsmirigy ALULműködésed van, még akkor is, ha ez TB által még nem annak a kategnak számít és még akkor is, ha a dokiknak úgy kell tenni, mintha ez nem lenne az. Ugye beszéltük, nem mindegy, hogy valami 1 vagy 10, nem mindegy, hogy hány éves az illető, akinek ezt az értéket mérték, mert ami 70 évesen normál, az nem lehet 20 évesen és a többi.


Nyilván valami nem oké, hogyha cyszta is van, bár ezek nem tűnnek nagynak, gondolom nem ajánlották az eltávolítását.


Ezt a jód dolgot én nagyon sürgősen megnézném.

2019. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Holnap elmegyek CT-re, utána pedig nézetek magán laborban megint pajzsmirigy értékeket és jódot is.

Beszélek angolul, megnézem a linket, köszönöm!

Egyelőre semmit nem mondtak a cisztákra sem, meg kell várni a CT eredményt, annyit jegyzett meg az endokrinológus, hogy nincs jelentősége, nagyon picik és rengeteg embernek vannak.

2019. jún. 23. 15:56
 15/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem épp ellenkezőleg, inkább TÚLműködésem van. Az összes tünet passzol rám.
2019. jún. 23. 15:58
 16/16 A kérdező kommentje:

A mai kontrasztanyagos nyaki lágyrész CT annyit ír le, hogy “a pajzsmirigy alakja, nagysága szabályos, mindkét lebenyben néhány apró, kontrasztanyagot kevésbé halmozó góc található”.

A CT többi részén nincs semmi eltérés.

2019. jún. 24. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!