Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt valakinek krónikus...

Volt valakinek krónikus gégegyulladása? Reflux, és korábban énekes munka miatt. Már 2,5 hónapja nem múlik el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6x voltam gégésznél, két nap múlva megyek gyomortükrözésre. Eleinte csendet rendeltek el, akkor enyhült a betegség, de nem tudott meggyógyulni teljesen, minden nap enyhe fájdalom, gombócérzés, nyirokcsomóduzzanat. Volt, hogy azt hittem elmúlt, de másnap újra megfájdult, vagy erőltetésre. Áprilisban 2 hétig nem énekeltem, aztán muszáj volt a munka miatt, de akkor is csak 1-1 fellépés volt, amit nem mondtam le. most megint 20 napja nem énekelek, és semmi mást se csinálok. Nem dohányzok, a legutolsó vizsgálatokon már vállat vontak, hogy úgy sem maradhat így örökre. Volt aki éjszakai gyomorsav visszafolyásra gyanakodott. Azóta napi 2x 40mg quamatelt szedek, és renniet is, ha úgy érzem. Azelőtt is szedtem már kevesebb gyogyszert refluxra, de sose okozott ilyen torokpanaszt. Próbálkoztam gégeinhalatorral, salvus vízzel, izlandi zuzmos szopogatotablettával, glycosepttel, sima cataflammal (ez csak még jobban odavágott a gyomromnak), homeovoxszal, 2 antibiotikum kúrával, kalciummal. Minden csak tunetileg kezelt. Mit tegyek? Járt már valaki így? Nagyon fiatal vagyok, 21, nem dohányzom

2019. jún. 25. 17:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem tudom miért ebbe a kategóriába tette
2019. jún. 25. 17:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Senki sem nézete meg a hangszálaidat?
2019. jún. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De, a gégész csinálta többször is azt az alap vizsgálatot tükörrel, a betegseg elején rosszul záródtak, most már az utolsó vizsgálatokon jól.
2019. jún. 25. 20:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek, totál szétcseszi az életminőségemet ez az egész
2019. jún. 25. 22:50
 5/5 yoshimitcu ***** válasza:
Jobb azóta?
2020. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!