Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mononukleózis után meddig...

Mononukleózis után meddig marad a hőemelkedés?

Figyelt kérdés
2019. jún. 27. 18:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Nekem addig tartott amíg a májam helyre nem jött. Mivel kaptam antibiotikumot ezért csak rosszabb lett és pláne belázasodtam.
2019. jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nekem a májamra nem terjedt át egyáltalán. Csak felső légúti panaszokat okozott,erős nyaki nyirokcsomó dagadással. Én is kaptam antibiotikumot, de semmit sem segített.
2019. jún. 28. 08:00
 3/37 anonim ***** válasza:
Igen ez általában így van :D mióta van ez az állapot? Az eleje nekem is ez volt aztán 2 hétig majd és lép megnagyobbodásom volt kikockasodot a bőröm mármint olyan mintája volt és +egy hét mire rendbe jöttem és valahol itt maradt el a láz.
2019. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
* máj és lép
2019. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Május 6-án vette kezdetét. Magas láz, dagadt nyaki nyirokcsomók,olyan torokfájás,hogy azt hittem bekehalok,erős izzadás,gyengeség.

Láz az első 10 napban volt. Az erős torokfájás még 4 héten.

Június 8-án ahogy jött, úgy eltűnt ez a betegség,a torokfájással és a hőemelkedéssel együtt.

Aztán 10 nappal később eláztam. Ismét torokfájás, szipogás,nem múló hőemelkedés,rossz közérzet.

A háziorvos természetesen nem tudja.

Szerdán megyek ismét a gégészetre.

2019. jún. 28. 16:41
 6/37 A kérdező kommentje:
Lép és máj nagyobbodás, gyulladás nem volt.
2019. jún. 28. 16:41
 7/37 anonim ***** válasza:

Üdv. Én február 15. óta szenvedek vele. Azért emlékszem rá, mert akkor mondtam fel az előző munkahelyemen, és akkor kezdtem el aznap érezni, hogy szúrnak a nyirokcsomóim a nyakamban.

A háziorvosnak fogalma sem volt semmiről, 3 hónapon keresztül be volt gyulladva a mandulám meg a torkom, írta az antibiotikumokat, semmit nem segített.

A torokfájásom májusban kezdett el csökkenni. A nyirokcsomóim továbbra is meg vannak dagadva a nyakamban meg a hónaljamban. Ha kicsit is stresszelek, vagy megerőltetem magam, rögtön visszaesek, és totál rosszul vagyok, még jobban megdagadnak a nyirokcsomók és fájnak.

Ezen kívül izomfájdalmak, rekedtség, minden bajom van.

Van olyan nap amikor úgy érzem, 70%os vagyok, akkor kicsit tovább fennmaradok, elszívok egy-két szál cigit, következő napra garantáltan visszaesek.

Eddig elég kemény. Lassan fél éve szenvedek vele. Az első 3 hónap volt a legrosszabb, amik megmaradtak azok a nyirokcsomó duzzanatok. Voltam többször ultrahangon vele, azt mondják jóindulatú, csak sokáig reagálnak a vírusra.

Nekem a lépem nagyobbodott meg, a májam rövid ideig be volt gyulladva, de a máj értékeim azóta rendeződtek, a lépem még mindig fáj. Néha esténként lázas vagyok és arra kelek hogy izzadok.


Itt sokan azt írják, két hét láz, torokfájás aztán annyi.

Hát ez 10ből 9 esetben így is van. Viszont a maradék 10% évekig szenved vele és vigyáznia kell nagyon magára, hogy ne újuljon mindig ki. Neked is ezt tudom ajánalni. Figyelj oda a pihenésre és hogy kerüld a stresszt.

2019. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem mononukleosis
2019. jún. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Akkor mi? :) Pontosan arra jellemzőek ezek a tünetek, ill. a visszatérő természet.
2019. jún. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Nekem 14 évesen zajlott és és soha nem jött vissza :D ez egy egyszeri alkalom ami általában csecsemőkorban zajlik le egyszer .
2019. jún. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!