Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Más is gyógyszer ellenes...

Más is gyógyszer ellenes rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Magas a koleszterinem (apai ágon örököltem). Orvos azt mondja szedjek koleszterin csökkentő gyógyszert. Nem fogok mérgezni magam a sztatinos májbetegítő méreggel. Táplálkozásra odafigyelek,stb de nem fogok gyógyszert szedni.


2 napja elaludtam a jobb csuklómat és nagyon fáj,alig bírom hátrahajtani. Mindenki mondja egyből,hogy szedjek rá gyógyszert. Nem fogom. Nem fogom mérgezni magam a fajdalomcsillapító/gyulladascsökkentő gyógyszerekkel. Inkabb jegelem napjában többször és eszek áfonyát meg csírákat,azok gyulladascsökkentőek elvileg. Meg csak a bal kezemet használom. Szerintetek nagyon makacs vagyok? Én úgy gondolom,hogy nem,mert régen is túlélték az emberek a fejfájast,húzódást,menstruációt fájdalomcsillapító nélkül. Arról nem is beszelve,hogy mekkora környezetszennyezes ,mert a gyógyszeres tisztított vizet isszuk a csapból.



2019. júl. 1. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően, ha nem muszáj én sem szedek gyógyszert. De vannak olyan helyzetek/állapotok amikor kell. A mellékhatások sajnos a gyógyszerek velejárói. Hiába figyelsz oda az étkezésre, ha a koleszterined így is magas. Szerintem a végletes gondolkodás nem jó. Nem kell két pofára szedni a gyógyszereket, de elzárkózni sem szabad tőlük szerintem. Gondolj bele ilyenkor abba, hogy ha neadjisten, valami komoly betegséged lenne, akkor is azt mondanád, hogy nem kérsz gyógyszert?
2019. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Komoly betegseget meg kell elozni ,pl ugy h nem szedek mergeket
2019. júl. 1. 14:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak hogy az nem minden esetben elég, ha a genetika közbeszól.
2019. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van, én. Gyógytea vagy más alternatíva bőven jó, de az öregek csak a fehér köpenyben hisznek.
2019. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy szolok hogy régen is voltak betegségek amikbe kezelés nélkül bele is haltak ma meg már a megfelelö gyógyszerrel túlélhető
2019. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
fejfajasba?huzodasba?bele lehet halni?.................
2019. júl. 1. 18:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja elöfordult, ugyanis fejfájás pl sok mindent jelezhet
2019. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De egyébként nem ezekre gondolunk, ezekre teljedengondolunk okés ha nem szedsz a te döntésed de pl a koleszterint figyelmen kívül hagyni már talán nem olyan okos döntés
2019. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Laylah ***** válasza:

Régen sem hagyták kezelés nélkül a sérüléseket, betegségeket, erre használták a különböző gyógynövényeket. A mai gyógyszerek ezen gyógynövények megfelelő hatóanyagainak szintetikusan előállított, magasabb dózisú változatai.

Személy szerint én nem szedek gyógyszert, megfázással nem rohanok orvoshoz, viszont legutóbb pl. antibiotikumot kellett szednem évek óta fertőzött foggyökér miatt, szerintem nem volt felesleges. Vagy például, érzékeny a nyakam a huzatra, estére elkezd irtózatosan fájni, nem tudok tőle aludni; de volt már olyan, hogy szombat estére megfájdult, el kellett mennem vasárnap kora reggel a patikába, mert nem volt otthon semmi fájdalomcsillapító, akkora fájdalmam volt, hogy hazafelé kis híján leestem a bicikliről, pedig egy 5 perces útról beszélünk. Sajnos ez nem múlik el magától, havonta, kéthavonta egy-két szem fájdalomcsillapítóba nem fogok belehalni. Menstruációs görcsökre csak akkor veszek be, ha kora reggel ér, ha délután vagy estefelé, mikor kényelembe tudom magam helyezni és nem a munkahelyemen vagyok, általában kibírom, erős vagyok és bátor. :)

2019. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze nem kell mindenre gyógyszer. Sajnos sokan vannak akik azonnali megildaskent bekapnak valamit. Én sem szeretem ezt. De van az a pont amikor kell a gyógyszer. Ha mód van rá persze megelőzés és alternatív gyógymód. De ha súlyos beteg vagy vagy iszonyú fajdalmaid vannak akkor muszáj. Sajnos nem minden betegseget lehet megelőzni. Magas koleszterinre jó a zabpehely. Fogyaszd minden nap. Hagyd el a cukrot. Nekem sokat csökkent így. A csuklodra meg kenhetsz árnika krémet. Az nem gyógyszer.
2019. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!