Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Többszörös körömágy gyulladás...

Többszörös körömágy gyulladás - mitől?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár napon belül a 2. körömágyam gyulladt be, mind a 2 a középső ujjamon. Meg van duzzadva, piros, és eléggé faj. Az elsőt vizesruháztam, attól jobb lett, de mire javulni kezdett, a másik kezemen is begyulladt.

(Nem tudom, mennyi köze van hozzá, de 5 hete szültem, szoptatom is a kisbabámat)

Mitől lehet? Hogyan kezelhetem?



2019. júl. 5. 01:43
 1/2 anonim válasza:
Vegyél Betadine krémet és kend be vele, hagyd rajta az segíteni szokott minden ilyen problémán. A gyerekre ne menjen rá a betadine mert a jód nem tesz jót a kicsinek szerintem.
2019. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, én is gondoltam rá, de a betegtájékoztató ezt írja:

"Terhesség és szoptatás

Terhesség és szoptatás alatt a povidon-jód csak szigorúan indikált esetben és a legkisebb mennyiségben alkalmazandó. Mivel a felszívódott jodid-ion átjut a méhlepényen, és az anyatejbe kiválasztódik, valamint az embriók és az újszülöttek fokozottan érzékenyek a jodidra ezért nem szabad nagy mennyiségű povidon-jódot alkalmazni a terhesség és szoptatás során. Ezen felül a jodid koncentrálódik az anyatejben. A povidon-jód átmeneti pajzsmirigy alul működést (hipotireózist) okozhat. Szükség lehet a gyermek pajzsmirigyfunkciójának ellenőrzésére. A gyermekek megóvandók a szer szájba kerülésétől, ill. lenyelésétől."

2019. júl. 5. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!