Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek Lyme-kóros?

Lehetek Lyme-kóros?

Figyelt kérdés
Volt már valaki Lyme-kóros?Mik a tünetek?Mennyi idő után jönnek elő?Nem tudom i a lefolyása a betegségnek.

2019. júl. 8. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

10 éve vagyok krónikus Lyme-kóros.

Több tucat tünet: idegrendszeri, emésztőremdszeri, mozgásszervi, pszichés, szemészeti, fül orr gégészeti, kardiológiai, bőrgyógyászati, egyéb tünetek.

A csípés után influenzaszerű tünetek és 5cm nél nagyobb ovális piros folt több megjelenési formában fordulhat elő. De ez csak a betegek kb. felének van.

Bakteriális fertőzés, kombinált hosszú (6-8) hetes antibiotikum kúrával és széles körű kiegészítő kezeléssel javulás/gyógyulás elérhető, ha szükséges a javulásig/gyógyulásig több kúra kell. Ha friss a fertőzés 1-2 vel nagyon jól gyógyítható, ha régi akár évekig is kell kezelni és nem biztos hogy meggyógyul, lehet csak javulást lehet elérni. Lassú lefolyású betegség.

Lehet tőle bénulást, vakságot, siketséget kapni. A herx reakcióba pedig nagyon ritkán de haltak már bele. Van tünetmentes hordozó is.

A Lyme diagnózisa tüneti ÉS laborvizsgálati. Azért ÉS, mert a labor csak a baktérium ellen termelt ellenanyagot mutatja ki, 40-85% hatékonysággal, sok az álnegatív és előfordul álpozitív is. Régi fertőzésnél meg le is állhat az ellenanyagtermelés.

2019. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak egyettérteni tudok az előttem hozzászólálóval, tavaly több mint egy tucat témával kapcsolatos könyvet olvastam, videókat, dokumentum filmeket nem számoltam.

Amit tudni kell, hogy a Lyme-MSIDS vagy krónikus Lyme, nagyon összetett betegség, betegségek.

Mindenki más, mindenkinél máshogyan jönnek elő a tünetek és másképp gyógyúlnak meg. Feleségem két évet volt gyógyszeres kezelés alatt, nem használtak. Kb másfél éve kínai gyógyításban részesül és nagyon szigoró diétán van, azóta sokkal jobban érzi magát.


Ha tudsz angolul az Under Our Skin c. két részes dokumentum filmet nagyon ajánlom

2020. jan. 3. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!