Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Hogyan lehet feldolgozni azt, ha az ember szinte minden nap lát haldoklót?

Figyelt kérdés
Ép elmével ki lehet ezt bírni?

2019. júl. 9. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Persze.


Nem túl pozitív élmény, de mindenkinek meg kell értenie, hogy a halál az élet legtermészetesebb része.

Mindenki meg fog halni, csak nem mindegy hogyan és miként. Amikor valaki haldoklik, akkor fontos, hogy a méltóságát megőrizze. Ehhez emberség kell. Akiben nincs, az ne menjen haldokló közelébe.


Szerintem egyébként túl van tiltva a társadalom a haláltól. Rengeteg gyerek és felnőtt ember retteg a holtaktól, csak mert most teljesen tabu holtat látni. Régen ennyire nem volt elszeparálva és szerintem most sem kellene.

2019. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm emiatt adta fel az ápoló szakmát.

Valaki bírja, valaki nem.


Ha nem megy,lehet rá edzeni, pszichológushoz járni,de ha nem válik be, akkor más munkát kell keresni.

2019. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá lehet szokni. Illetve át kell állítani az agyat arra,hogy a halált megváltásként fogjuk fel. Mivel sokszor lassú és fájdalmas a haldoklás így én megkönnyebbülök,ha elmegy a beteg..neki már nem fáj semmi. Hospice/onkológia kombón dolgozom.
2019. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak a barátnőmét néztem végig auóta sem tudtam feldolgozni....
2019. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4es

Őszinte részvétem. Természetesen egy közeli hozzátartozó halála egészen más dolog. :(

2019. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es, nagyon sajnálom :(
2019. júl. 9. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!