Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezelt pajzsmirigy alulműködés...

Kezelt pajzsmirigy alulműködéssel mennyinek kéne lennie az "optimális" TSH szintnek?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy akinek van ilyen betegsége, és kezelik is gyógyszerrel, és az orvosa szerint most OK, annak mekkora szokott lenni a TSH-ja? És ti jól is érzitek magatokat úgy általában?


Nekem az elmúlt években 2,1-2,8 körül alakult, de úgy érzem, hogy annak ellenére, hogy belefér a normál 0,4-4es tartományba, nem igazán jó. 1-2 között volt az még 22-25 évesen, hogy jól éreztem magam, az anyagcserém se volt ennyire padlón, és a közérzetem is megfelelt az életvitelemnek (heti 3-4x edzek kőkeményen, nagyon szigorúan diétázok, és igyekszem mindent elkövetni, hogy kompenzáljam ezt a problémát) de főleg a kortársaimmal összehasonlítva úgy festek, mint egy telesz.rt zokni, alig bírok fogyni, inkább csak tartom a súlyom és általába véve is erőtlen vagyok, fáradékony, dekoncentrált, meg a tipikus tünetek...


Nem sokára visszamegyek az orvosomhoz, szerintetek lehet "kérni", hogy vigyük még lejjebb a TSH szintet? Vagy más lehet a gond és 2,1-2,8 között már nem kéne, hogy tüneteim legyenek?


Nyilván meg fogom kérdezni az endokrin orvost, csak saját tapasztalatokra is kíváncsi lennék.


Most 29 vagyok, ha ez számít. Az életem nem stresszes, tehát ez nem lehet tényező.


2019. júl. 10. 19:22
 1/1 anonim ***** válasza:

a 2,1 és 2,8 közötti TSH jó. A panaszok nem ettől vannak.

[link]

2019. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!