Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulmüködéssel...

Pajzsmirigy alulmüködéssel lehetetlen a fogyás?

Figyelt kérdés
2018. febr. 6. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Mért lenne lehetetlen? Ha az energiabevitel kisebb, mint az energiafelhasználás, akkor a szervezet a saját energiaraktárai felhasználásából nyer energiát. Valahonnan muszáj!

Pajzsmirigy alulműködésre gyógyszert kell szedni, és máris olyan, mintha nem működne alul.

2018. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
saját tapasztalat?
2018. febr. 6. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Egészségtelen koplalással lehet fogyni csak sajnos, ez a lelassult anyagcsere miatt van. Mivel teljesen normális kalóriabevitel mellett is mániákus módon raktároz a tested. Sajnos szerintem a hormonpótlás nélkül nem fogsz fogyni, azt, hogy lemenj 1000 kalóriákra ne csináld, igaz, hogy fogyni fogsz de még jobban lelassul az amúgy is lassú anyagcseréd és amint megint normálisan mersz étkezni duplán visszahízod.
2018. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit az 1-es ír nem lenne hülyeség, csak ő is azt nem veszi figyelembe mint sok laikus, hogy ilyenkor pont a szervezet energiafelhasználása az ami sérült. Az, hogy ehhez igazodj és alámenj az olyan pici étkezést jelent, hogy szó szerint egész nap gyötörni fog az éhség és gyenge leszel.
2018. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Legalábbis nagyon nehéz.

Mikor nekem beállították gyógyszerrel a hormonszintet, "magától" lement 10 kiló (előtte sem zabáltam), de mikor vitamint kezdtem szedni az egyéb tünetekre, amik a pm-mel járnak, vissza is jött kamatostul. Azóta csak küszködök.

Velem közölte a doki, hogy olyan nincs, hogy nem fogyok, egyek 1000-1100 kalóriát, de az már az éhezés kategória...


Én most adtam fel a reményt, hogy magamtól menni fog - sose voltam sovány, gyerekként is mindig dagi voltam a korosztályomhoz képest. De 2 éve derült ki a betegség, és bár azt hittem jobb lesz, csak rosszabb lett.

Most kerestem egy olyan edzőt, aki étrenddel is foglalkozik, bár még nem tudom, hogy fogom kinyögni havonta a 30-40ezret rá, de egyszerűen muszáj. Meglátjuk, ennek lesz-e eredménye, mert a vad kalóriaszámolgatás semmit nem ér...

2018. febr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tavaly júniusban derült ki, hogy HT-s vagyok. Már előtte pár hónappal elkezdtem hízni, most kb. 10 kg pluszom van az egy évvel ezelőttihez képest, pedig június óta szedem a hormontablettát... És elvileg nem lassú az anyagcserém, nincs székrekedésem, az elmúlt években csak nagyon ritkán volt pár alkalommal. Nem eszem többet, mint régen, de kevesebbet sem, mert amikor próbáltam, akkor sem fogytam egy dekát sem. Rendszeres sporttal lehetne esetleg fogyni, de jelenleg erre nincs lehetőségem.

A doki, akinél legutóbb jártam, azt mondta, nem is nagyon lehet fogyni. :(

Viszont olvasgatok angol nyelvű szakirodalmat, nem a hagyományos, hanem funkcionális orvoslás. Azokkal a módszerekkel (speciális diéta: glutén- és tejmentes, vagy van kifejezetten autoimmun-diéta is) állítólag rendbe lehet rakni a szervezetet, és ebbe beletartozik a testsúlycsökkentés is.

2018. febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, csak nehezebb
2018. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, de nagyon nehéz.
2018. nov. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!