Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az orvos megnyomkodja a...

Ha az orvos megnyomkodja a hasam azzal mit tud megállapítani?

Figyelt kérdés
Bal alhasi fájdalom miatt mentem el. Ezzel a nyomkodos vizsgálattal miket tud kizárni?elküldött hasi uh,de több mint 1hónap múlva kaptam rá időpontot. És ha rákos vagyok akkor ez az 1 hónap rengeteget számítana. 44 éves férfi vagyok.

#Alhasi-vizsgálat
2019. júl. 11. 08:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Hasi uh mindent rendbe találtak. Eddig nem írtam de valószínű hogy aranyerem is van. A wc papír véres szok lenni.meg fürdéskor csíp,és viszketni is szokott,de ettől gondolom az alhas nem fájhat
2019. júl. 17. 05:27
 12/13 anonim ***** válasza:

"ez már baj ugye?"


Miért tűnik úgy az egész kérdés alatt, hogy te inkább vágysz arra hogy valami bajod legyen? Annyira rakoncentralsz, hogy ebből fog egészségügyi gondod lenni a végén..


A székletvizsgalat annyit mond, hogy van vér.


Ha véres a széklet, annak 3 oka lehet:

-gyomorból származó vér

-belekből származó vér (ez a kettő már ún. emésztett vér kategória,a széklet színe nagyon sötét, vagy fekete)

-végbél leszálló ágából, vagy anus környékéről eredő vér

Utóbbit könnyebb kiszúrni, mert a széklet élénk piros vérpöttyökkel mintázott, vagy törlés után a papíron vér van.


Ez lehet az aranyér miatt. Sőt...


Ja: ha a bélben daganat lenne, annak egyik tipikus tünete a "ceruza széklet".

Ez azt jelenti, hogy mivel a székletnek sokkal vékonyabb lumenű résen kell athaladni (formazódási szakasz közben), nyilván nem fogja a klasszikus alakot felvenni, hanem vékonyabb lesz, hasonló ahhoz, mint amikor gyurmát sodor az ember.

2019. júl. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Én a székleten vért nem láttam szemmel,székletvér minta mutatta ki.Törlés után véres a wc papír.Nem ceruza szerű ha nem ilyen egy kupacba jön ki erölkődés nélkül csak kicsit mint ha csípne.
2019. júl. 17. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!